“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİçişleri Bakanlığı'ndan Acil İnşaat Firmalarının Faaliyetlerine İzin!

İçişleri Bakanlığı’ndan Acil İnşaat Firmalarının Faaliyetlerine İzin!

İçişleri Bakanlığı, 15 ilde 15 Mayıs 24.00’ten 19 Mayıs 24.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin valiliklere genelge gönderdi. Genelgede acil inşaat firmalarının faaliyetlerine devam edeceği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, 15 ilde 15 Mayıs 24.00’ten 19 Mayıs 24.00’e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili valiliklere genelge yolladı.

Genelgeye göre, 15 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manavlara ek olarak kasaplar da saat 23.00’e kadar faaliyetlerini sürdürecek. 

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 16 ve 17 Mayıs’ta market, bakkal, manav ve kasaplar ile online satış yapan işletmeler açık olmayacak.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, genelgede, koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok önlemin yürürlüğe konulduğu ifade edildi.

Sokağa çıkma yasağı kapsamında faaliyetine izin verilen kurum ve kuruluşların arasında inşaat firmaları da bulunuyor. Özel izinli olan kurumlar şöyle: 

– Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acil inşaat, donanım vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar,

– Çalışanları inşaat alanında/maden alanında bulunan şantiyede konaklayarak yapımı veya çalışması devam eden büyük inşaatlar ile madenler (İnşaat ve konaklama aynı şantiye alanı içinde ise izin verilir, başka bir yerden çalışanların gelmesine ve şantiyede kalanların başka bir yere gitmelerine izin verilmez. Çalışma alanı sadece inşaat alanı/maden sahaları ile sınırlıdır)

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments