Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi Haberleriİnşaat Malzeme Fiyatında Düşüş

İnşaat Malzeme Fiyatında Düşüş

İnşaat malzeme maliyetlerinde yaşanan dalgalanmalar devam ediyor. Bayram sonrası talep oranında azalma görülen inşaat demiri ücretleri düştü. 

Konut fiyatlarında yaşanan maliyet artışlarının en önemli sebeplerinden biri olarak gösterilen inşaat malzemeleri piyasasında düşüş yaşandı. Bayramın ardından yüksek talep görmesi beklenen inşaat demiri alımlarında istenen talep karşılanmadı. Bu durum da demir fiyatlarında düşüş yaşanmasına neden oldu. Nisan ayında en az 900 dolardan satışa sunulan demirde ton bazında 800 dolara kadar azalma görüldü. TL bazında değerlendirildiğinde ise inşaat demiri 1 ton maliyeti 16 bin TL dolaylarından satılırken yaşanan talep azlığı ile 13 bin TL dolaylarına kadar düştü. 

İl İl açıklanan inşaat demiri fiyatları ise şu şekilde: Ankara’da 32 mm inşaat demiri fiyatı 14 bin 700 TL, İstanbul’da 32 mm inşaat demiri 14 bin 930 TL, Karabük’te 32 mm inşaat demiri 14 bin 600 TL, İzmir’de 32 mm inşaat demiri 14 bin 400 TL, Samsun ve Tekirdağ’da 32 mm inşaat demiri fiyatı 14 bin 900 TL oldu. 

Demir fiyatlarında yaşanan bu düşüşün inşaat ve emlak piyasasına yaşatacağı etkiler merakla bekleniyor. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments