İnşaat Sektörü Umutlu

İnşaat Sektörü Umutlu

Konut kredilerinde faizler düşürüldü. Konut kredilerinde müjdeli haberin geldiğini belirten Mesut Sancak, “Faizlerin düşmesi sektörü çok olumlu etkileyecek” dedi.

Konut kredisinde tüketiciler tarafından beklenen müjdeli haber geldi. Merkez Bankası’nın geçtiğimiz gün yaptığı toplantıda aldığı faiz oranlarının düşürülmesine yönelik karar sonrasında bankalardan faiz düşürülmesiyle ilgili kararlar art arda gelmeye basladı. Ziraat Bankası, konut kredi faizlerini yüzde 1’in altına çektiğini kamuoyuna duyurdu. Ziraat Bankası 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredisi faizini, yüzde 0.99 olarak belirledi.

Pozitif Büyüme

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Merkez Bankası’nın aldığı yeni kararın faizlerde düşüş trendini yarattığını, bu durumun hem yapı sektörünü, hem de Türkiye ekonomisini çok olumlu etkileyeceğini belirtti. Sancak, bu olumlu gidişin, Türkiye ekonomisine de yıl sonuna kadar bir büyüme olarak yansıyacağını belirten Mesut Sancak, “Özellikle faiz düşüşü yaşayan konut sektörü için bu çok güzel bir tablo” dedi.