“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerİnşaat Sektörü ve Müteahhit İçin Tamamlama Finansman Desteği Müjdesi!

İnşaat Sektörü ve Müteahhit İçin Tamamlama Finansman Desteği Müjdesi!

İnşaat sektörüne verilen destekler katlanarak artıyor. Yaşanan ekonomik krizden en fazla etkilenen sektörler arasında yer alan inşaat sektörü için yeni bir finansman desteği müjdesi geldi. Detaylar haberimizde!

Kredi Garanti Fonu üzerinden tamamlanmaya yakın inşaat projelerine finansman desteği sağlanmasına karar verildi. 

Verilen karar doğrultusunda durgunluk kaynaklı istihdam kayıplarının önüne geçilmiş olacak ve inşaat sektöründeki işsizlik rakamlarının önüne geçilmiş olacak. 

Hazine Bakanlığı YEP Programı ile Duyurdu! 

AA haber ajansı tarafından yapılan habere göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı ile büyüme ve istihdamı arttırmak amacı ile bir dizi yeni önlem alınmasına karar verildi. 

Söz konusu önlemler kapsamında Kredi Garanti Fonu bankalarca talep edilen tür veya nitelikte teminat gösteremediği için finansmana erişimde zorlanan firmalara, sektör odaklı ve bankalarla adil risk paylaşımı esasını gözeterek kefalet kaynağı sağlayacak. 

Böylelikle ekonomik kriz dönemlerinde bankaların finansman kaynaklarını sıkılaştırması nedeni ile müteahhitlerin dar boğaza girmeleri ve inşaatların yarım kalmaları sorunu ortadan kaldırılmış olacak. 

Son dönemde yaşanan sorunlar nedeni ile pek çok inşaat şantiyesinde çalışmalar durdurulmuş, inşaat sektöründeki işsizlik rakamları rekor seviyelere ulaşarak büyük bir kriz yaşanmasına neden olmuştu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments