Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi Haberleriİnşaat Sektörü Yılın İkinci Yarısında Hız Kesti

İnşaat Sektörü Yılın İkinci Yarısında Hız Kesti

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından yayımlanan “Hazır Beton Endeksi” 2021 Temmuz Ayı Raporu’na göre sektör, Haziran ayında yakaladığı ivmeyi Temmuz’da sürdüremedi.


Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından hazırlanan, ülkemizdeki inşaat sektörü ile bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerinde yaşanan mevcut durumu ve beklenen gelişmelerin değerlendirildiği Hazır Beton Endeksi’nin 2021 Temmuz Ayı Raporu’nu yayımladı.


İnşaat sektörünün büyüme hızını gösteren bu endekse göre, Haziran ayında faaliyette görülen çıkış Temmuz’da devam edemedi. Beklenti Endeksi ise negatif tarafa geçerken, Güven Endeksi son 2 aydır yılın en düşük seviyesinde kaldı. Açıklanan veriler, pandemi sürecinden etkilenen inşaat sektöründe henüz toparlanmanın gerçekleşmediğini gösteriyor.


Raporun sonuçlarını değerlendiren THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, geçen yılın aynı ayı ile karşılaştırıldığında faaliyetlerde negatif yönde bir fark olduğunu, sektöre olan güvenin ise neredeyse değişmediğine dikkat çekti.

Işık ayrıca, aşılama ve normalleşme adımlarına rağmen güven ve beklenti endekslerinin düşük seyretmesinin üzerinde düşünülmesi gerektiğini belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments