“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleriİnşaat Sektöründe Birinci Sınıf Çözümler Kıraç Yapı’da

İnşaat Sektöründe Birinci Sınıf Çözümler Kıraç Yapı’da

Kıraç Yapı, Adana ve çevre illerinde çatı ve cephe kaplama, ısı ve su yalıtım sistemlerinde birinci sınıf çözümler sunmaya devam ediyor. Kıraç Yapı Firma Sahibi Ahmet Kıraç ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızda, firma özelinde önümüzdeki dönemde neler yaşanacağını, sektörün avantajları ve dezavantajlarına dair konuştuk. 

  1. Firmanızı tanıyabilir miyiz?

Firmamız Adana ve çevre illerdeki inşaat projelerine uzun yıllar boyunca sağladığımız kaliteli hizmet ve uzmanlık ile tanınmış bir inşaat şirketiyiz. Sektördeki deneyimimiz ve birikimimizle, çatı ve cephe kaplama sistemleri ısı yalıtım sistemleri ve su yalıtım sistemleri konularında birinci sınıf çözümler sunuyoruz.

  1. Firmanız bünyesindeki yeni ürün, proje ve hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Adana ili ve çevrelerinde, demontaj çatı paneli ve montajı, trapez sac cephe ve sac çatı montaj işlerimiz ile devam eden proje ve hizmetlerimiz internet sitemizde yer almaktadır.

  1. Önümüzdeki dönemde hangi projeleri hayata geçirmeyi planlıyorsunuz?

27/200 trapez üretimimiz mevcut olup buna ek olarak da Güneş Enerjisi Santrali (GES) uyumlu trapez hattımızı faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz.

  1. 2024 yılı için çatı ve cephe kaplama, ısı ve su yalıtım sistemlerinde hangi gelişmeleri bekliyorsunuz?

2024 yılı için ; inşaat sektöründe hata payını sıfırlayacak yeniliklerin olacağı, teknoloji ile daha sıkça çalışılabilecek ekipmanların oluşturulacağını düşünüyoruz. 

İnşaat kontrollerinde de insan gücünün yanı sıra yenilikçi teknoloji olan yüksek çözünürlüklü yardımcı aletlerin kullanımının artacağı, insan kaynaklı hataların da bu şekilde azalacağı kanaatindeyiz. 

Yapı malzemelerinin yıllar geçtikçe daha da gelişerek üretildiği; amaç açısından aynı malzemelerin bir arada üretilip, kullanılması ile daha az maliyetli ve uzun ömürlü yapıların meydana geleceği düşüncesindeyiz.

  1. Son dönemde yeşil dönüşümün önü oldukça açıldı. İnşaat sektörü dahil olmak üzere yalıtım sektöründe de daha ekolojik, sürdürülebilir ürünler kullanılmaya teşvik ediliyor. Firmanızın bu konuda çalışmaları var mı?

Yeşil dönüşüm ile ilgili bugüne kadar yapmış olduğumuz projelerde kullanım alanımız olmadığından, ancak bundan sonraki yapılarda kullanılacak malzemelerde doğaya katkı sağlayacak ve dönüşümü olabilecek çevre dostu ürünleri önemseyerek planlayacağımızın da altını çizmek isteriz.

  1. Yapı malzemeleri sektörünü genel olarak değerlendirebilir misiniz? Sektör hangi avantajlara ve dezavantajlara sahip?

Her sektörde çeşitli avantaj ve dezavantajların bulunur. İnşaat ve Yapı malzeme sektöründe; Devlet Kurumları ve Özel sektörlerde çalışma alanlarının geniş olması nedeniyle bir çok kişiye istihdam sağlanması avantajların başında gelir. Her gün gelişen inşaat ve yapı sektörü insanlara konforlu yaşam sağlar.

Dezavantajlarına gelecek olursak; yapı sektörünün malzeme çeşitliliği (muadil malzemelerin üretimi), döviz kurlarına bağlı sürekli değişen fiyat rekabetleri zaman zaman sektöre dezavantaj olarak yansımaktadır. 

  1. Bulunduğunuz sektörün inşaat projelerine etkisini anlatabilir misiniz? Projelerde neden yalıtım çözümlerine başvurulmalı?

Yapı sektörünün en önemli uygulamalarından olan yalıtım çözümleri ; Maliyet ve zaman açısından daha avantajlı olan ısı ve yalıtım, binaların ısı kaybını minimize etmeyi amaçlar. Eski yapı tekniklerine kıyasla yenilikçi ürünler kullanılarak yalıtım yapılan binalarda daha kaliteli ve uzun ömürlü yaşam sürdürülebilirliğini sağlamaktadır.

  1. Adana ve çevre illerde faaliyet gösteriyorsunuz. Gelecekte hedeflediğiniz, ulaşmak istediğiniz çevreler var mı? Kısaca bahsedebilir misiniz?

Adana ve çevre illerde yaptığımız ve devam eden projelerimiz Kıraç Yapı internet sitemizde yer almaktadır. Çevre illerde de farklı projeler için görüşmelerimiz devam etmektedir.

Kıraç Yapı olarak; çatı ve cephe kaplama, yalıtım sistemleri alanlarında sektördeki yenilikleri takip ederek, güvenilir ve istikrarlı hizmet vermeye devam edeceğiz.

Kıraç Yapı firmasıyla ilgil tüm bilgilere Kıraç Yapı adresinden ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments