“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleriİskele Kalıp Sanayicileri Derneği’nin Yeni Döneminde Başkanlığa Yiğit Yakar Seçildi!

İskele Kalıp Sanayicileri Derneği’nin Yeni Döneminde Başkanlığa Yiğit Yakar Seçildi!

‘Güvenli Hayat Güvenli İskele’ mottosuyla Türk iskele kalıp sektöründe yaptığı AB projesiyle sektörün vizyonunu ortaya koyan, gerek ulusal gerek uluslararası arenada sektörü başarıyla temsil eden İKSD (İskele Kalıp Sanayicileri Derneği), 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeni dönem yönetim kurulunu seçti. 28 Mart 2024 Perşembe günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleşen Genel Kurul toplantısında Başkanlığa, İntek Kalıp ve İskele Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Yakar seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu İKSD çatısı altında yeni dönem çalışmalarına hız kesmeden başlayarak ilk yönetim kurulu toplantısını aynı gün gerçekleştirerek görev paylaşımı yaptı. Özler Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Burak Özelci ve Yapeksan

Yapı Ekipmanları Genel Müdürü Hakan Yılmaz’ın başkan yardımcısı görevini üstlendiği yönetimde Gürbüz Kalıp ve İskele Sistemleri Genel Müdürü Nurla Gürbüz ve Yağmur İskele Sistemleri Genel Müdürü Ümit Yağmur’da yer alacak.

Yakar; “Kubilay Başkandan Devraldığımız Bayrakla Yeni Dönemde de Sektörümüzün Gelişimine Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Yiğit Yakar yeni dönem başkanlık süreci ile ilgili yaptığı teşekkür konuşmasında yenidönemin sektöre hayırlı olmasını dileyerek; “Öncelikle Kurucu Başkanımız Nurla Gürbüz’e ve iki dönemdir derneğimizi başarıyla temsil eden Kubilay Tüfekçi’ye teşekkür etmek istiyorum. Derneğimiz kurulduğundan bugüne sektörümüze birçok katkı sağladı. Devraldığım güçlü mirasın da verdiği güç ile yeni dönemde de faaliyetlerimizle sektörümüzü daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Sözlerinin ardından bir önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Tüfekçi’ye teşekkür plaketi takdim ederek hatıra fotoğrafı çektiren Yakar, ‘’Kısa bir süre önce derneğimizin Genel Sekreterliğinde de bir bayrak değişimi oldu. Yönetim Kurulu Danışmanımız ve Eski Genel Sekreterimiz Akın Alıkçıoğlu, Genel Sekreterlik görevini Bilge Çetin’e devretti. Akın Bey’e teşekkür ediyor, Bilge Hanım’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Yeni dönemde de birlikte sonuç odaklı çalışmalar ortaya koymak için motivasyonumuz tam. 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde 46.’sı düzenlenecek Turkeybuild Yapı, İnşaat Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı’nda organize edilen iskele kalıp sektörü İKSD’nin stratejik ortaklığıyla kendisine özel ayrılan salonda ilk kez bu kadar güçlü temsil edilecek. Tüm üyelerimizi ve paydaşlarımızı fuarda iskele kalıp özelsalonunu ziyarete bekliyoruz’’ diyerek yeni dönem için çalışmalarının başladığının altını çizdi.

Aynı zamanda TMS Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı olan bir önceki dönem başkanı Kubilay Tüfekçi ise, ‘’Derneğimiz sektörümüzdeki firmaları ve sektörümüzün paydaşlarını çatısı altında bir araya getirdi. İki dönemdir üstlendiğim başkanlık görevim bugün itibariyle son buluyor. Başkanlık görevim süresince bana destek olan çalışmaları hep birlikte yürüttüğümüz yönetim kurulu üyelerine, genel sekreterimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni yönetime ve yeni genel sekreterimize başarılar diliyorum’’ sözleriyle teşekkürlerini ifade etti.

Genel Kurul toplantısı İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızları’nda başarılı olan dernek üyesi firmalara plaket takdimi ile sona erdi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments