“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİstanbul Finans Merkezi İnşaatı Kasım'da Başlıyor

İstanbul Finans Merkezi İnşaatı Kasım’da Başlıyor

Türkiye Varlık Fonu, İstanbul Finans Merkezi projesinin 465 bin metrekarelik kısmını 1.67 milyar TL’ye devralıyor. TVF Genel Müdürü Sönmez, “Projede en geç kasımda vinçler çalışmaya başlayacak” dedi.  

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, “İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinde ilk etapta inşaatın tamamlanması için müteahhit şirketlerle görüşmeleri hızlandırdık ve her biriyle oldukça makul meblağlar üzerinden anlaşmalar yaptık” ifadelerini kullandı. Sönmez, stratejik yatırım olarak gördükleri projeyle ilgili son gelişmeleri anlattı. Zafer Sönmez, şunları söyledi: “1.3 milyon metrekarelik kullanılabilir alanı olan projenin yaklaşık 465 bin metrekarelik kısmını proje, hafriyat, arsa bedelleri ve bugüne kadar tamamlanan inşaat maliyetleri dahil olmak üzere 1.67 milyar TL karşılığında devralacağız.” 

İhale Düzenlenecek

Sönmez, “İnşaatların bir an önce başlaması için Emlak Konut GYO ile ihale düzenleyeceğiz. En geç kasım ayında vinçlerin çalışmaya başlayacağının müjdesini şimdiden verebiliriz” ifadelerini kullandı. Sönmez, şöyle devam etti: “İstanbul’un, 3 saatlik uçuş mesafesindeki bölgenin finans merkezi olarak konumlanmasında çok büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz.”

Türkiye Varlık Fonu Ortak Oldu

TVF olarak İFM projesinin bir kısmına yatırım yapacaklarını ağustos sonunda duyurduklarını anımsatan Sönmez, öncelikli stratejik yatırımlarından olan İFM projesinde hızla ilerleme kaydettiklerini belirtti. Sönmez, emlak, mevzuat ve ekosistem boyutlarıyla ele aldıkları projede ilk etapta inşaatın tamamlanması için müteahhit şirketlerle görüşmeleri hızlandırdıklarını belirtti. Projede inşaat 2022’de bitecek.

SourceAkşam
RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments