“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerİstanbul Havalimanı Metrosu İçin Ulaştırma Bakanlığı 1 Milyar 545 Milyon Liraya 176...

İstanbul Havalimanı Metrosu İçin Ulaştırma Bakanlığı 1 Milyar 545 Milyon Liraya 176 Metro Aracı Alımı Yaptı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İstanbul Havalimanı Metro hattı projesi için Çin’den 176 metro aracı alımı gerçekleştirdi. 2022 yıl sonuna kadar tamamının teslim alınacağı metro araçları için Ulaştırma Bakanlığı 1 milyar 545 milyon lira ödeme yapacak. Detaylar haberimizde.

İstanbul ulaşımı açısından büyük öneme sahip olan İstanbul Havalimanı Metro hattı projesi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı çok önemli açıklamalarda bulundu. 

Projede inşaat çalışmaları tüm hızı ile devam ederken Bakanlık son dakika açıklaması ile projede ulaşım amacı ile kullanılmak üzere 1 milyar 545 milyon liralık bedelle 176 metro aracı alımı gerçekleştirdiğini duyurdu.  Metro Araçları

2022 Yıl Sonuna Kadar Teslim Edilecek! 

Yapılan açıklama ile İstanbul Havalimanı metrosu için 176 adet metro aracı alımı yapıldığı belirtilirken söz konusu araçların 2022 yıl sonuna kadar kademeli olarak tamamlanacağı duyuruldu. 

32 ay içerisinde ihaleye konu olan toplam 176 metro aracı Çinli şirket tarafından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na teslim edilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açılan ihaleyi  1 milyar 545 milyon 280  bin liralık bedel ile Çin kökenli CRRC Zhuzhou Locomotive Co. Ltd. Türkiye Temsilciliği şirketi kazandı. 

İlk 10 tren seti ihale şartnamesine göre 11 ayda tamamlanacak ve ilk teslimat 2 tren seti ile başlayacak. Pazarlık usulü ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından 26 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen ihalenin sonucu bugün açıklanırken süreç metro hattı projesi için büyük önem taşıyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments