“Yapigundem
Ana SayfaHaberler‘’İstanbul’da 1,5 Milyon Riskli Konut Var’’

‘’İstanbul’da 1,5 Milyon Riskli Konut Var’’

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslimi ile 2. ve 3. Etaplarda Kentsel Dönüşüm Başlangıç Töreni’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da 1,5 milyon riskli konut bulunduğuna dikkat çekti.

İstanbul’da acilen dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon konut bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramın ilk gününde kentsel dönüşüm projesiyle ilgili müjde vereceklerini duyurdu.

81 İle 1 Milyon 181 Bin Konut

Törende, “İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 830 bin metrekare alanı ve 2,5 milyon metrekare inşaat sahasıyla ülkemizin en önemli projelerinden biridir.” diyen Erdoğan, bugüne kadar 81 ilde 1 milyon 181 bin TOKİ konutu yapıldığını vurguladı.

Konuşmasında deprem felaketini de ele alan Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde;

‘’Depremin ağır sonuçlarıyla ilgili olarak 1999 yılında kalma tecrübemiz zaten vardı. Ülkemiz Doğu Anadolu’dan başlayıp Marmara’ya kadar gelen fay hattıyla karşı karşıyadır. Kentsel dönüşüm projeleri de önem verdiğimiz konulardan biridir. Afet riski olan her yerde bu projeleri onaylayacağız.

‘’Bin 648 Konutun Anahtarları Teslim Edildi’’

20 milyarlık yatırımla içerisinde 60 bin vatandaşımızın yaşayacağı 12 bin 418 konut yapıyoruz. İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 830 bin metrekare alanı ve 2,5 milyon metrekare inşaat sahasıyla ülkemizin en önemli projelerinden biridir. Ortalama olarak projenin üçte biri tamamlandı. Projenin ilk etabında inşa ettiğimiz 1648 konutun anahtarlarını teslim ediyoruz.

Kentsel dönüşüm kredi limitlerini 600 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya çıkardık. 

Bayramın ilk günü kentsel dönüşümle ilgili yeni bir müjde açıklayacağız. İstanbul’da acil olarak dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon riskli konut var. Avrupa ve Anadolu yakasında uydu kentler planlıyoruz. İstanbul’un en sıkıntılı yerini aldık, en prestijli haline getirdik.’’

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments