“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerİhale Haberleriİstanbul'da 5 Yıldızlı Otel Yapımı İçin 739 Milyon TL'lik İhale

İstanbul’da 5 Yıldızlı Otel Yapımı İçin 739 Milyon TL’lik İhale

İstanbul’daki bir arazi, 5 yıldızlı otel yapımı ve onarımı karşılığında 739 milyon TL’ye 27 yıllığına kiraya verilecek.

İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, Ataşehir ilçesi Yenisahra Mahallesi’nde yer alan 2458 ada 1 parsel üzerindeki araziyi otel yapımı ve onarımı karşılığında 27 yıllığına kiraya vermek için ihale düzenliyor. 24 bin metrekarelik arazi üzerinde 5 yıldızlı ve 2’si bodrum katı olmak üzere toplam 10 katlı bir otel inşa edilmesi planlanıyor.

İhale için belirlenen başlangıç bedeli 739 milyon 375 bin TL olup, inşaat süresinin 4 yıl olması öngörülüyor. Kira bedelleri ise ilk yıl için aylık 235 bin TL olarak belirlenmiş. İkinci yıldan itibaren dördüncü yılın sonuna kadar her yılın aylık kira bedeli, bir önceki yılın kira bedeline TÜFE (On iki Aylık Ortalamalara Göre Değişim Oranı) oranında artış yapılarak hesaplanacak.

Beşinci yıl için aylık kira bedeli 2 milyon 350 bin TL olarak belirlenmiş olup, önceki dört yılın TÜFE artışı da eklenerek hesaplanacak. Altıncı yıldan itibaren 27. yılın sonuna kadar her yılın aylık kira bedeli, TÜİK tarafından yayımlanan TÜFE’nin on iki aylık ortalamalarına göre değişim oranında artırılacak.

İhale, kapalı teklif usulüyle 12 Temmuz Cuma günü saat 11.00’de Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası’nın -1. katında gerçekleştirilecek.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments