Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul Haberleriİstanbul'da Dev Bir Dönüşüm Daha!

İstanbul’da Dev Bir Dönüşüm Daha!

Türkiye’de kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul’da kentsel dönüşüm projeleri için yoğun çabalar ve çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum her yıl 300 bin konutun tamamlanarak 5 yıl sonunda 1,5 milyon konut dönüşümünü tamamlamak istediklerini söyledi.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisine başlayacaklarını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Pazartesi günü Üsküdar Ferah Mahallesinde, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde ve Küplüce Mahallesinde 140 bin metrekarelik alanda çok önemli bir kentsel dönüşüm sürecini başlatıyoruz. Belki de bu proje İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi olarak kayıtlara geçecektir. İstanbul’a ve Üsküdar’a hayırlı olsun” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul Kirazlıtepe’de bulunan 2 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Kirazlıtepe Mahallesi’nde mühim bir kentsel dönüşüm projesi yapılıyor. 2 bin konutluk devasa bir projeden bahsediyoruz. Pazartesi günü bu projenin son etabının ihalesini yapacağız. Konutlarımız zemin artı 3-4 katı geçmeyen planlarda inşa ediliyor. Mahalle kültürünün yaşatılacağı projede Ağustos ayı itibariyle hak sahibi kardeşlerimize konutlarını teslim ediyor olacağız. Bu bölgenin çehresi tamamen değişecek ve depreme dayanıklı yeni konutlar ile önemli bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

İstanbul’da kentsel dönüşüm projelerinde asla bir gevşemeye müsaade edilmeyeceğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bakanlığımızın acil eylem planı içerisinde kentsel dönüşüm projeleri önemli bir yer tutmaktadır. Hem depreme dayanıklı hem de yeni binaların imarı anlamına gelen kentsel dönüşüm projeleri için gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu konuda İstanbul’u tam anlamıyla inşaat alanına çevirerek adeta yeniden inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments