“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleriİstanbul’da Dünya Markası Yepyeni Bir Tasarım

İstanbul’da Dünya Markası Yepyeni Bir Tasarım

Daha önce Berlin’de yaptığı bin metrekarelik projeyle adından bahsettiren Nisa Akar, Göktürk Larus Palas’da bulunan dünya markalarının buluştuğu Maison Noble mağazasının tasarımı ve doğru tasarımın satışa olan etkisi ile ilgili detayları anlattı.

Niss Project’in kurucusu mimar Nisa Akar, perakende satış yapan mağazanın mimari tasarımını yaparken en önemli unsurların başında markanın talepleri ile mağazanın fiziksel sınırları arasında doğru denge kurmak olduğunu anlattı. Akar “Markanın taleplerini karşılamak ve marka kimliğini doğru bir şekilde yansıtmak için bazen sınırlı alan ve kaynaklarla çalışmak zorunda kalıyoruz. Ayrıca, mağazanın iç mekanında doğru akışı sağlamak ve ürünlerin sergilenmesini doğru optimize etmek de önemli bir unsur.” dedi.

Doğru Mağaza Tasarımı Satış Rakamlarını Artırıyor

Gelen müşterilerin keyifli bir alışveriş deneyimi yaşamasını sağlamak üzerine düzenlemeler yaptıklarını anlatan Akar ‘’Misafirler için mağazada etkileyici vitrinler oluşturmak, ürünleri keşfedebilecekleri ve dinlenebilecekleri alanlar yaratmak alışveriş deneyimlerini daha keyifli hale getiriyor ve satış rakamlarını da artırıyor.’’ dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments