Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerİzka’dan İzmir’e Yatırım Atağı

İzka’dan İzmir’e Yatırım Atağı

İZKA’nın Bayraklı’da yapımını sürdürdüğü İZKAPORT, rekora imza atacak. İZKA’nın 34 katlı projesi her ay 4 kat birden yükselecek.

Türkiye genelinde bugüne kadar birçok yatırıma imza atan İZKA İnşaat rotasını İzmir’e çevirdi. 300 milyon lira yatırımla İzmir’in en değerli lokasyonunda hayata bulacak İZKAPORT projesinde inşaatın yüzde 25’i tamamlandı. İZKA İnşaat bu konut projesinin hemen yanına biri 20, diğeri 16 katlı iki bloğun daha inşaatına başlayacak. İZKA İnşaat, bu iki projenin de tamamlanmasının ardından 2020 yılında iki yeni yatırım daha yapacak.

Mahalle Kültürü

İZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Azat Yeşil, İzmir’in yalnızca kıyılarında değil yamaçlarında da temalı projelerin yapılabileceğini göstermek istediklerini söyledi. İzmirlilerin mahalle kültürünün ön planda olduğu, yaşam alanlarının bol olduğu yapıları tercih ettiğini ifade eden Yeşil, “Bu düşünceyle İzmir’in birçok yerinin bugünün perspektifine göre yeniden planlanması gerekiyor. Biz de yapıların insanları uzaklaştırmayacağı, eski mahalle kültürünü kaynaştıracağı bir şehirleşme için elimizi taşın altına koyduk. İki yeni projemiz İZKA’nın hayata geçirdiği ‘Park Yaşam’ modelinde olacak” dedi. Park Yaşam Ataşehir, Park Yaşam Mavişehir’in ardından Çiğli’deki 539 konuttan oluşan Park Yaşam Santroni’nin bunun güzel örneklerinden olduğunu belirten Yeşil, “Hayat dolu, canlı, keyif duyulan yaşam alanları kuruyoruz” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments