Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul Haberleriİzmir Karabağlar İçin Müjde!

İzmir Karabağlar İçin Müjde!

İzmir’de yaşanan depremin ardından gözler tekrardan kentsel dönüşüme çevrilmiş, yaşanan depremde yıkılan 12 binanın yanı sıra ağır hasar raporu olan çok sayıda bina da kentsel dönüşüm kapsamına alınmıştı. İzmir’de kentsel dönüşümün en sancılı ilerlediği bölgeler arasında yer alan Karabağlar bölgesi için açıklama geldi.

Çevre ve Şehircilik Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Ürgen, toplamda 14 mahalleyi kapsayacak olan kentsel dönüşüm planlamasının yakın zamanda askıya çıkacağını duyurdu.

Konu hakkında açıklama yapan Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca 14 mahalleyi kapsayan 540 hektar büyüklüğe sahip olan alanda kentsel dönüşüm çalışmalarına hız vereceklerini belirterek Poligon Askeri Alanı bölgesinin ise yeşil alan olarak ayrılarak millet bahçesi yapılacağını söyledi. Planların yakın zamanda askıya çıkacağını belirten Doğruca imar planına itiraz gelmediği sürece projeyi hızlıca tamamlama konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Projenin hayata geçirilmesi ile beraber bölgede millet bahçesinin de yer aldığı depreme dayanıklı modern konutlar inşa edilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments