Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaProjelerİzmir Şehir Hastanesi İnşaatında Sona Gelindi

İzmir Şehir Hastanesi İnşaatında Sona Gelindi

2016 yılında inşaat çalışmalarına başlanan İzmir Şehir Hastanesi’nin açılışı  Ekim ayında yapacak. İnşaatının yüzde 86’sı biten proje 2 bin 60 yatakla hizmet verecek. 

İzmir, Bayraklı ilçesinde 2013 yılında temel atılan İzmir Şehir Hastanesi, 2016 yılında inşaat sürecine girmişti. Toplamda 1 milyar 638 milyon TL bütçe ayrılan Şehir Hastanesi projesi 622 bin 530 metrekare alanda konumlandırıldı. AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır projeye ilişkin detaylar verdi. 

İzmir Şehir Hastanesinin Ekim ayında hizmete açılacağını bildiren Nasır, “2 bin 60 yataklı hastanemizde, İzmir’in büyük ihtiyacı olan yüksek güvenlikli ve 100 yataklı psikiyatri bölümü ve 300 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü de olacak. 2 bin 60 yatağın yanı sıra 376 yataklı yoğun bakım servisinin bulunduğu devasa bir sağlık kampüsü oluşturulacak. Ayakta bakılan hasta olarak günde 30-35 bin kişiye hizmet verebilecek bir hastane olacak.” diyerek hastanenin detaylarından bahsetti. 

Pandemi ve piyasada yaşanan dalgalanmalar sebebiyle inşaatın aksadığını belirten Nasır, hastanenin konumuyla ilgili olarak, “Bayraklı sırtlarında kurulacak olan şehir hastanemiz, çevre yolunun bitişiğinde bulunuyor. Ulaşımla ilgili altyapı çalışmaları da devam ediyor.” sözlerini kullandı. İzmir Şehir Hastanesi personel ve refakatçiler de dahil olmak üzere günlük 75 bin kişiye hizmet verecek. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments