“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerİzmir Şehir Hastanesi İnşaatında Sona Gelindi

İzmir Şehir Hastanesi İnşaatında Sona Gelindi

İnşaat sürecinin ekim ayında tamamlanması hedeflenen İzmir Şehir Hastanesi’nde sona gelindi. Hastanenin açılışının ise 2023 şubat ayı sonuna kadar yapılması planlanıyor. 

Yatırım bedeli toplam 1 milyar 638 milyon TL olan İzmir Şehir Hastanesi inşaatında son aşamalara gelindi. Yüklenici firma tarafından ekim ayında teslim edilmesi beklenen hastanenin 2023 şubat ayına kadar yapılması hedefleniyor. 

Bölgede incelemeler yaparak yetkililerden bilgi alan AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Hastanemizin inşaat çalışmaları neredeyse bitmiş durumda. Ekim ayı sonunda müteahhit firma teslim etmiş olacak. Tabii ki hastaneler diğer kurumlar gibi değildir. Personelin adaptasyonu, eğitimi ve makinelerin kurulması için de yaklaşık 4 aylık bir süreç gerekiyor. Şubat ayında inşallah Cumhurbaşkanımız tarafından açılışı yapılacak” dedi. İzmir Şehir Hastanesinin araştırma ve geliştirme hastanesi olarak düşünüldüğünü kaydeden Nasır, “Hastanemiz, vatandaşlarımıza bütün alanlarda hizmet verebilecek. Bütün birimlerin olduğu, her şeyin en ince detayına kadar düşünüldüğü, son teknoloji ile donatılmış, yüksek kapasitede hocalarımızın olacağı hastanemizde çok güzel hizmetler vereceğiz. Bölgenin geleceğe yönelik ulaşım projeksiyonunda ikinci çevre yolumuz da Menemen-Çandarlı Otoyolu’nun Koyundere Viyadüğü’nden başlayacak, Doğançay Mezarlığı ve İzmir Bayraklı Şehir Hastanesinin kuzey istikametinden geçecek. Pınarbaşı Ambarlar semtine kadar devam edecek proje son hızla devam ediyor. Bu proje de 2023 yılında ihale aşamasına getirilecek.” açıklamalarında bulundu. 

Pandemi döneminde sağlık yatırımlarının önemli bir konu olduğunun anlaşıldığını söyleyen Nasır, “Pandemi döneminde sağlıkta geldiğimiz noktaya bütün dünya şahit oldu. İzmir Şehir Hastanemiz; Ege Bölgesinin en büyük, Türkiye’nin dördüncü büyük hastanesi olacak. İlk etapta 5 bin sağlık personeli, 2 bin çalışan ile hizmete başlanacak. Hasta ve refakatçiler ile birlikte günde 75 bin kişiye hizmet vereceğiz.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments