“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul Haberleriİzmir’de Fiyatlar Köpürtüldü, Konut Stokları Artmaya Başladı!

İzmir’de Fiyatlar Köpürtüldü, Konut Stokları Artmaya Başladı!

Gayrimenkul PR araştırma şirketinden yapılan açıklamaya göre konut kredi faiz oranlarının düşmesi İzmir’de en çok sabit ve alt gelir gurubundaki konutlara ilgiyi artırırken orta ve üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerde beklenen hareketlilik henüz başlamadı.

Gayrimenkul PR’dan yapılan açıklamaya göre, 2016 yılı sonrası ekonomideki meydana gelen değişikliklerin inşaat sektörünü ve gayrimenkul pazarlama alışkanlıklarını değişime zorladığı belirtilerek “İzmir’in cazibesi artacak algısı ile fiyatlar köpürtülünce, tüketiciler aynı kalitedeki gayrimenkulü çok daha uygun fiyatlara alabilecekleri alternatiflere yöneldi ve İzmir’de konut stoku artmaya başladı. Bununla beraber ilanlarda da yığılma yaşandı ve tüketiciler ilanlarda boğuluyorlar. İnşaat firmaları ve emlak ofisleri, brandayı asıp, ilanı girip, sosyal medya paylaşımları yaparak pazarlama yapmaya çabalıyorlar. Aynı yöntemlerle ve aynı şekillerle yapılan pazarlama alışkanlıkları, gerçek alıcıların dikkati çekmeye artık yetmemektedir” ifadelerine yer verildi.

Projeler Geliştiren Gayrimenkul Şirketleri ve Emlak Pazarlama Ofisleri Arayışta

Konut kredi faiz oranlarının düşmesinin İzmir’de en çok sabit ve alt gelir gurubundaki konutlara ilgiyi artırdığını, orta ve üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerde umulan etkiyi henüz yaratmadığını öne süren Gayrimenkul PR; “İnşaat firmaları ve emlak ofisleri rekabette üstünlüğü sağlayacak, yeni satış kanalları yaratabilecek stratejiler geliştirmeliler” dedi.

Gayrimenkulde satış başarısının, fiyat/zaman perspektifinden yola çıkarak, mümkün olan en kısa sürede satılması ile sağlanabileceğini öne süren Gayrimenkul PR, çözüm önerilerini şöyle sıraladı;

“Bugün 1 gerçek alıcı için en az 10 farklı gayrimenkul alternatifi oluştu. Yapılması gereken, satışa sunulan gayrimenkul için önce bilinirlik sağlanarak, tüketicilere sunacağı yaşam kalitesi anlatılmalı, sonrasında talebi artıran stratejik çalışmaların yapılmalıdır. Fiyat/zaman perspektifinin güncel ekonomik analizlere göre uyarlanmasıyla gayrimenkulün satışa dönüşmesi kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ekonomideki gelişmeler ve gayrimenkul gündemi yakından takip edilmelidir. Sektörel haber siteleri aracılığı ile yapılacak çalışmalar ile gayrimenkuller kısa sürede ve kârlı olarak işleme dönüşebiliyor. İnşaat firmalarına sağladığımız en önemli avantaj,projelerinin tanıtımına herhangi bir bütçe ayırmadan kolaylıkla satabilmelidir. Yenilikçi çözümlerin, gayrimenkul sektöründe finansal canlılığı artıracağına inanıyoruz”

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments