Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım Haberleriİzmit İçin Altyapı Çalışmaları Başlıyor!

İzmit İçin Altyapı Çalışmaları Başlıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesinin altyapı hatlarının yenilenmesi için çalışmalarına başlıyor.

İzmit ilçesinin muhtelif mahallerinin altyapı problemleri ile eksikliklerini gidermek için hazırlanan “İzmit İlçesi 2021 Yılı Muhtelif İçme suyu, Kanalizasyon, Yağmursuyu ve Dere Islahı İnşaatı” projesinin ihalesi gerçekleştirildi. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çalışmaları gerçekleştirecek yüklenici firma ile sözleşme imzalandı ve yer teslimi yapıldı. Firmanın şantiye kurma süreci ise devam ediyor. Kısa süre içerisinde başlayacak çalışmalar kapsamında İzmit ilçesine bağlı Şirintepe, Alikahya Atatürk, Alikahya Fatih, Veliahmet, Serdar, Yeşilova, Sanayi, Cumhuriyet, Kadıköy, Çayırköy, Kulmahmut, Çubuklu Bala ve Karabaş mahallelerinde altyapı imalatları gerçekleştirilecek.

2022 yılı eylül ayında tamamlanması hedeflenen proje kapsamında yapılacak çalışmalarda 13 mahallede toplam 30,5 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı, 2,1 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı, 5,2 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı ve 1,4 kilometre uzunluğunda dere ıslahı olmak üzere toplam 39,2 kilometre uzunluğunda altyapı çalışmaları yapılacak. Projede kullanılacak içmesuyu boruları İSU Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Altyapı nedeniyle bozulan yolların üstyapı çalışmalarının da yapılacağı projede, yatırım maliyeti 24 milyon TL olacak.

Kocaeli’nin her karış toprağına önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, projenin tamamlanması ile birlikte İzmit ilçesine bağlı 13 mahallenin altyapı problemlerini gidereceklerini söyledi. ‘Mutlu Şehir Kocaeli’ için hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Büyükakın, “Yaşanan pandemiye rağmen 2021 yılını altyapıda yatırım yılı ilan ettik. Bu kapsamda yatırım programı belirledik ve ihalelerini bir bir gerçekleştiriyoruz. İzmit ilçemizin birçok mahallesinde yıllar önce yapılan altyapı hatlarında arızalar meydana geliyordu. Sürekli gelişen şehrin mevcut altyapısı da yetersiz kalıyordu. Bu çerçevede proje hazırladık ve ihale sürecini tamamladık. Kısa bir süre içinde çalışmalara başlayacağız. Yaklaşık 24 milyon liraya mal olacak projenin şehrimize, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Mutlu Şehir Kocaeli yolunda kesintisiz hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan İzmit Akmeşe Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının yenilemesi ihalesi, 26 Mart’ta gerçekleştirildi. İhale kapsamında Akmeşe’nin iki mahallesinde 47 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 9,7 kilometre uzunluğunda atıksu ve 2,4 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı çalışmaları gerçekleştirilecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments