Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberler"Kanal Ankara'nın Temelini Çok Yakında Atıyoruz"

“Kanal Ankara’nın Temelini Çok Yakında Atıyoruz”

Ankara’nın en güzel millet bahçelerinden birini Gölbaşı’nda kuracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Millet bahçemizi de içine alan İmrahor’dan başlayıp Mogan’a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara Projesi ile şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Ankara’nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz” dedi.

Dün Pursaklar ve Gölbaşı’ndaki toplu açılış törenlerine katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

Ankara’nın Çehresini Adeta Değiştirdik

“31 Mart seçimleri çok önemli. Ankara’nın ve ilçemizin ihtiyacının laf değil, hizmet, yatırım olduğunu Pursaklılar çok iyi bilir. Bugün Ankara’da 6 ve 7’nci ilçe mitingimizi yapıyoruz. Büyük Ankara mitingimizi 23 Mart’ta gerçekleştireceğiz. Ardından seçimden birkaç gün önce yine Ankaralı kardeşlerimizle birlikte olacağız. Biz Ankara’yı ve Pursaklar’ı aşkla sevmekle kalmadık aynı zamanda dev hizmetlerle de buluşturduk. Bugün buraya boş gelmedim. Toplam yatırım bedeli 176 milyon lira olan 29 kalem eser ve hizmetin resmi açılışını yapıyoruz. Bu yatırımlar arasında 150 yataklı Pursaklar Devlet Hastanesi de var. Bugüne kadar yaptığımız 122 katrilyonluk yatırımla Ankara’nın çehresini adeta değiştirdik.

Etlik Şehir Hastanesi Seneye Bitecek

Eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda, sanayide, ticarette, çevre ve şehircilik yatırımlarında, kültür ve sanatta velhasıl her alanda şehrimizi eşi benzeri görülmemiş hizmetlerle tanıştırdık. Sağlıkta ülkemizin en büyük şehir hastanesini Ankara’ya kazandırdık; Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılışını yarın (bugün) yapıyoruz. Hasta kabulleri 10 gündür devam ediyor. Türkiye’nin 1 numarası, 3 bin 600 yataklı muhteşem bir hastane ile Ahmetimize, Mehmetimize, Ayşemize Fatmamıza artık hizmeti orada vereceğiz. Şimdi Etlik de geliyor, inşaat halinde. Etlik’te bu büyüklükte, seneye de onu bitireceğiz. Kuyubaşı-Esenboğa metro hattıyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İnşallah bu projeyi de Ankara’ya ve Pursaklar’a kazandıracağız. Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarımızın çok güzel projeleri var. Bunlar hayata geçtiğinde gerçekten bambaşka bir başkente kavuşacağız.

İmrahor’dan Mogan’a 35 Kilometre

Bu bölgede Eymir Gölü ile Mogan’ı birbirine bağlayan Ankara’nın en güzel millet bahçelerinden birini kuruyoruz. Millet bahçemizi de içine alan İmrahor’dan başlayıp Mogan’a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara Projesi ile şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Ankara’nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz. Toplam 209 proje belediyemiz tarafından sizlere hizmete sunuldu. Fatih (Fatih Duruay) kardeşimizle buraya kadar geldik. Şimdi Ramazan kardeşimizle yeni bir süreç başlayacak. Büyükşehir’de de Mehmet Özhaseki kardeşimizle.

Konya Yolundaki Kavşakları Bu Yıl Tamamlıyoruz

El ele, omuz omuza 18 günümüz var. Bu süreci ‘devam inşallah’ deyip sürdüreceğiz. İlçemize inşallah önümüzdeki yıl hizmete açacağımız yeni bir devlet hastanesi yapıyoruz. Ayrıca yeni bir ağız ve diş sağlığı merkezi de kazandıracağız. Konya Yolunda halen devam eden yol ve köprülü kavşak çalışmaları var, onları da bu yıl tamamlıyoruz. Ülkemizin en önemli savuma sanayi merkezlerinden biri olan Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’ni Gölbaşı’nda kurduk. Önümüzdeki dönemde Ankara’nın en gözde ilçelerinden biri olacağını şimdiden gördüğümüz Gölbaşı’nı desteklemeyi sürdüreceğiz. Sizlerden Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki, ilçemizde Ramazan Şimşek kardeşimizle hizmet yolculuğumuzu sürdürmemizi istiyorum.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments