“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerKanal İstanbul Projesi İçin İlk İhale Gerçekleştirildi! İki Köprünün İhalesi Tamamlandı

Kanal İstanbul Projesi İçin İlk İhale Gerçekleştirildi! İki Köprünün İhalesi Tamamlandı

Türkiye’nin yakından takip ettiği Kanal İstanbul projesi için ilk ihale gerçekleştirildi. Proje güzergahında yer alan iki köprünün ihale süreci tamamlandı. Kanal İstanbul Odabaşı ve Dursunköy köprüleri için teklif verilen firmalar ve merak edilen detaylar haberimizde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “en büyük hayalim” denilerek tanıtılan Kanal İstanbul projesi için tartışmalar devam ediyor. 

Kanal İstanbul Projesi İçin İlk İhale Yapıldı

Kanal İstanbul projesinin etki alanında bulunan tarihi Dursunköy ve Odabaşı köprüleri hakkında yapılan rekonstrüksiyon projeleri için ihale süreci tamamlandı. 

Söz konusu ihaleye toplam 5 firma katılırken bu firmalar arasında yer alan Artuklu Mimarlık tarafından verilen teklif ise bazı teknik nedenlerle geçersiz sayıldı. 

Kanal İstanbul İhalesi İçin Verilen Teklifler Ne Kadar?

Dursunköy ve Odabaşı köprüleri hakkında yapılan ihaleye en yüksek teklifi Hasan Fehmi Şahin 550 bin lira ile vermiş oldu. 

Mukarnas Mimarlık tarafından tarafından verilen Kanal İstanbul ihale teklifi 500 bin lira olarak açıklanırken Safir Jeoteknik 507 bin lira, Altıparmak Mimarlık ise 408 bin lira teklif edildi. 

İhale Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilirken ihaleye katılan firmalar tekliflerini kapalı zarf usülü ile iletildi. İhaleyi kazanan firma Kanal İstanbul güzergahı üzerinde bulunduğu belirlenen iki tarihi köprünün rekonstrüksiyon projelerini gerçekleştirecek. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments