Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriKanlıdere Köprüsü Trafiğe Açıldı

Kanlıdere Köprüsü Trafiğe Açıldı

Kahramanmaraş’ta toplam 89 günde, 40 milyon TL yatırımla inşa edilen Kanlıdere Köprüsü, düzenlenen törenle trafiğe açıldı. 

Projenin açılış töreninde konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Bugün sadece bir köprü açmıyoruz. Tarihi dokumuzun merkezi olan, Kale’miz, Kapalı Çarşı’mız, Ulu Cami’miz buradaki Sarayaltı caddemizle buranın değişimi ve dönüşümüne hizmet eden bir projenin temelini oluşturuyoruz. Restorasyonlarla ve kamulaştırmalarla burada 100 Milyon TL’yi bulan bir yatırım yaptık. Bu köprümüze, Kahramanmaraşlı büyüğümüz; çocukluğu ve yaşamının büyük bir kısmı buralarda geçen rahmeti rahmana uğurladığımız eski milletvekilimiz ve belediye başkanlığı yapmış olan Ali Sezal ağabeyin ismini veriyoruz. Hayırlı olsun.” dedi. 

Köprü inşaatının ve açılışın gerçekleştiği Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise, “İnşallah bu 89 günde biten Yeni Kanlıdere Köprümüzün, Kahramanmaraş’ımızın trafiğine; Dulkadiroğlu’muzun değişimine, dönüşümüne, güzelleşmesine katkı sunacağını biliyorum. Emeği geçen herkese Sayın Başkanımız Hayrettin Güngör nezdinde çok teşekkür ediyorum. Ellerine sağlık diyorum.” ifadelerini kullandı. 

‘’Tarihi Yaşatıyoruz’’

Açılışta konuşan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz Cuma günü 90 günlük hedefimizi tamamladık ve Tevfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağımızı hizmete açtık. Bugün de 89 günlük hedefle Yeni Kanlıdere Köprümüzün açılışını gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bugün sadece bir köprü açmıyoruz. Tarihi dokumuzu merkezi olan, Kale’miz, Kapalı Çarşı’mız, Ulu Cami’miz buradaki Sarayaltı caddemizle buranın değişimi ve dönüşümüne hizmet eden bir projenin temelini oluşturuyoruz. Yaklaşık 1 kilometrelik Sarayaltı yolunu da Kale’ye bağlamış oluyoruz. Burada kamulaştırma işlemlerimiz son aşamaya geldi. Esnaflarımızla görüştük, burada yeni bir koridor açıyoruz. Yüzde 95’in üzerinde kamulaştırdık. Tarihi dokumuzun ortasında çok önemli bir cazibe alanı oluşturuyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments