Ana SayfaHaberlerKaracabey İtfaiye Binası Yükseliyor

Karacabey İtfaiye Binası Yükseliyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karacabey İtfaiye Binası projesinde inşaat çalışmaları devam ediyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ümidimiz hiç yangın olmasın ama geçen yıl Bursa’da 19 binin üzerinde vakanın gerçekleşmiş olması bu işin ne kadar önemli ve ciddi olduğunun bir göstergesi. İtfaiye altyapısını hem personel olarak hem de makine, ekipman olarak güçlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü biz sanayi ve tarım şehriyiz. Arazideki yangınlar da bizim için önemli. Temennimiz hiçbir yangın ve afetin olmaması. Olduğu zaman da Bursa Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı her zaman hazır.” dedi. 

Karacabey’in yüzölçümü bakımından Bursa’nın en büyük ikinci ilçesi olduğunu vurgulayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “34 kilometre mesafede bir sahil şeridimiz var. Oradan da girdiğimizde Mudanya ile sınır mahallelerimiz var. Dolayısıyla geniş bir coğrafyaya hitap ediyoruz. Sanayi var, tarımsal sanayi var ve yoğun bir tarımsal faaliyet var. Dolayısıyla yangın riski yoğun olan bir ilçeyiz. Gelişen, büyüyen ilçemizin ihtiyaçlarını gidermek açısından bu yeni itfaiye binası bizim için çok önemli. Bu güzel hizmetinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a bütün Karacabeyliler adına teşekkür ediyorum.” açıklamalarını yaptı. 

Bursa’daki itfaiye binası projelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments