Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriKarakan Holding’den 70 Milyon Dolarlık GES Yatırımı

Karakan Holding’den 70 Milyon Dolarlık GES Yatırımı

Karakan Holding, fabrikalarının çatılarına yerleştirilmek üzere güneş enerjisine 70 milyon dolar değerinde yatırım yaptı.

Konuyla ilgili konuşan Doğuş Çay Yönetim Kurulu Üyesi Harika Karakan Batallı, toplumun geleceği için çevre dostu enerjilerin önemli bir paya sahip olduğunu belirterek şunları söyledi.

“Yatırımlarda güneş kaynaklı bir üretimin tercih edilmesi ile doğa korunuyor ve ülke olarak yerli kaynaklardan fayda sağlanıyor. Karakan Holding olarak bizler de artık kendi güneş enerjisi üretim panelimizi faaliyete geçireceğiz.”

Tüm Arazi ve Fabrikalara GES Kuruldu

Bu yatırımla birlikte hem sürdürülebilir çevre sunmaya hem de GES projelerinin büyümesine katkı sağlanacağını ifade eden Batallı, “Üretimimiz sırasında açığa çıkan karbon salımını azaltma hedefi ile fabrikalarımızın çatısına ve arazilerimize saha kurulumu 70 megawatt, kendi panel tesisimiz ise 300 megawatt yılı aşacak şekilde güneş enerjisi panel üretim hatları kurduk. Aynı zamanda Afyon’da 10 milyon doları aşan güneş enerjisi üretim paneli fabrikamızla birlikte toplam yatırımımız 70 milyon doları buldu. Böylece kendi enerjimizi üretir hale geldik.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments