“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerKaramürsel Yeni Terminal Binası’nda İnşaat Çalışmaları Başladı

Karamürsel Yeni Terminal Binası’nda İnşaat Çalışmaları Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel ilçesine yeni bir otogar kazandırmak için projelendirilen terminal binasının inşaat çalışmaları başladı. 

Karamürsel Haber Gazetesi’nin derlediği bilgilere göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel’e yeni bir otogar yapmak için çalışmalarına başladı. İhale yapan Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi kazanan firmaya 330 gün içerisinde teslim etmek şartıyla yer teslimini yaptı.

Araçların gittiği inşaat alanında çalışmaların tüm hızıyla tamamlanacağı ve en geç 2024 yılı içerisinde tamamlanacağı belirtildi. Bilindiği gibi mevcut otogar Karamürsel merkezinde yer alırken yeni inşa edilen otogar Dereköy Mahallesi’nde olacak.

En Düşük Teklif 44 Milyon TL

Büyükşehir tarafından hazırlanan terminal projesi Karamürsel Dereköy Mahallesi’nde yapılacak. Karamürsel Şehirlerarası Otobüs Terminali ihalesi Büyükşehir ana hizmet binası ihale salonunda elektronik sistemde gerçekleştirildi. Beş firmanın katıldığı ihalede en düşük teklif 44 milyon 615 bin TL oldu.

330 Gün İçerisinde Teslim Edilecek

Karamürsel Dereköy Mahallesi’nde yapılacak terminal 2 bin metrekare kapalı inşaat alanı ve 9.250 metrekare saha alanını içerecek. Projede 12 araçlık şehirlerarası otobüs peronu, 15 araçlık kırsal terminal araç park noktası,10 adet şehirlerarası yazıhane, 4 adet kırsal yazıhane, 7 adet yeme içme birimi bulunacak. Bununla birlikte 56 araçlık açık otopark alanı da yapılacak. İlgili firmaya yer tesliminin ardından başlayacak çalışmalar 330 gün içerisinde tamamlanacak.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments