“reocom
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriKarmod, Deprem Bölgesinde 13 Bin 600 Prefabrik Yapı İnşa Etti

Karmod, Deprem Bölgesinde 13 Bin 600 Prefabrik Yapı İnşa Etti

Karmod Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çankaya, 6 Şubat 2023 tarihli depremlerin ardından 13 bin 600 adet prefabrik yapı inşa ederek bölgeye katkıda bulunduklarını söyledi.

Karmod’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin depremden etkilenen illerde inşa ettikleri yapılar 200 bin metrekareyi geçti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çankaya, bölgede inşa edilen yapılar arasında deprem konteynerleri, prefabrik çelik evler, ticari dükkanlar, zincir marketler, çelik sistem camiler, okul, tuvalet ve duş kabinlerinin yer aldığını belirtti.

Bölgedeki yapı ihtiyaçlarının kısa zamanda karşılanabilmesi için 20’nin üzerinde ekiple hizmet verdiklerine aktaran Çankaya, “Depremin ilk haftasından itibaren tüm üretimimizi afetten etkilenen 11 ilin yapı ihtiyaçlarının karşılanması için planladık. Deprem konutları ve diğer sosyal donatıların kurulumu için bölgede ekibimiz sürekli görev aldı. Bu ekipleri özellikle ilk 6 aylık süreçte bölgeden hiç çekmedik.” ifadelerini kullandı.

“40 Ayrı Noktada Zincir Marketin İnşasını Tamamladık”

Çankaya, çalışmalarının 11 ili kapsamakla birlikte depremden daha fazla etkilenen Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Osmaniye’de yoğunlaştığını belirterek, şunları kaydetti:

“Konteyner kentlere sevk ettiğimiz deprem konteyneri 6 bin adeti geçti. Bölgede 350 adet kalıcı prefabrik çelik evin kurulumunu tamamlayarak oturuma hazır halde teslim ettik. 1200 adet bağımsız ticari dükkanı prefabrik yapı modelimizle inşa ettik. Ayrıca 40 ayrı noktada zincir marketin inşasını tamamladık. Marketlerin tamamı şu aşamada bölge halkına hizmet veriyor. Malatya’da 2, Hatay ve Adıyaman’da 1’er adet olmak üzere toplam 4 caminin inşasını tamamladık. Kahramanmaraş’ta 13 derslikli Anadolu ve Fen Lisesi’nin inşaatını tamamlayarak eğitime kazandırdık. Bölgeye hazır olarak üretip gönderdiğimiz duş ve tuvalet kabini sayısı ise 6 bin adeti geçmiş durumda. Son aşamada deprem konteyner ihtiyaçları karşılanmış durumda. Bölgede kalıcı konutların inşası kapsamında çelik konstrüksiyon ve prefabrik ev üretimlerimiz devam ediyor.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments