Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriKayseri’de İhracat Yüzde 13 Arttı

Kayseri’de İhracat Yüzde 13 Arttı

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri’de ihracat oranının Haziran ayında yüzde 13 artarak 361 milyon 872 bin dolara ulaştığını açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğü, Haziran ayı dış ticaret verilerini yayımladı. Açıklanan verilere göre Kayseri’nin ihracat oranı yüzde 13 artarak 361 milyon 872 bin dolara yükseldi. Haziran ayı ithalatı ise 155 milyon 755 bin dolar oldu. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, “Kayseri ihracat alanında rekor üstüne rekor kırıyor. Ülke ekonomisinin ihracat öncülüğünde büyümeye ve yükselmeye devam edecek. Bu alanda edinilen kazanımları, katma değerli ihracatla süsleyerek sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak gerekiyor. 2022 yılında birinci ihracat pazarımız Irak, Belçika, Almanya, Birleşik Krallık, ABD, İsrail, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Romanya’dır. Bu tablonun mimarı tüm ihracatçı üyelerimizi ve emektar çalışanlarını elde ettikleri bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum. ”dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments