Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriKazakistan’da 480 Milyon Dolarlık Proje

Kazakistan’da 480 Milyon Dolarlık Proje

Makyol, Alsim-Alarko ve Güney Koreli SK Group’un Kazakistan’da kazandıkları 480 milyonluk proje anlaşmasında sona gelindi. Büyük Almatı Çevreyolu’nu yapacak ortaklık adına Alarko CEO’su projeyi imzaladı.

Kazakistan’daki Büyük Almatı Çevreyolu İnşaatı Projesi’ni kazanan Türk inşaat firmaları Makyol, Alsim-Alarko ve Güney Koreli SK Group imzayı attı. Kazakistan’ın başkenti Nur Sultan’da düzenlenen törende anlaşmayı EBRD Direktörü Ekaterina Miroshnik, Alarko Holding CEO’su Ayhan Yavrucu, SK Yöneticisi Lee Seung-soo imzaladı. Yapılan anlaşma ile projede 66 kilometrelik yol inşa edilecek. 480 milyon dolarlık proje 4.5 yılda tamamlanacak. Yolun ilk 5 ve son 10 kilometresi dört şerit olarak planlandı. Projede 21 köprü ve 8 kavşak yer alacak.

20 Yıl İşletme Yapılacak

Proje ayrıca 5 yılın ardından işletmeye alınacak ve Makyol, Alsim-Alarko ve Güney Koreli SK Group konsorsiyumu ile birlikte Korea Expressway Corporation (KEC) ile ortaklaşa gerçekleşecek. Bu süre de 20 yıl olarak belirlendi. Projenin finansmanı ise Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), İslam Kalkınma Bankası ve Avrasya Kalkınma Bankası dahil çok taraflı kalkınma bankaları tarafından sağlanacak.

SourceHaber 7
RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments