“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKentsel Dönüşüm Eylem Planı Bakan Murat Kurum Tarafından Açıklanacak!

Kentsel Dönüşüm Eylem Planı Bakan Murat Kurum Tarafından Açıklanacak!

Uzun süredir beklenen kentsel dönüşüm eylem planı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yarın açıklanacak. Kentsel dönüşüm eylem planı saat kaçta açıklanacak, kentsel dönüşüm projeleri nasıl etkilenecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında başlanan çalışmalarda sona gelindi. 

Kentsel Dönüşüm Yol Haritası Belirlenecek! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında başlatılan çalışmalar kapsamında yeni kentsel dönüşüm eylem planı hazırlandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanacak olan eylem planı ile kentsel dönüşümün yol haritası baştan belirlendi. 

5 Yıllık Kentsel Dönüşüm Planı Hazırlandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan il gezileri kapsamında yerinde tespit edilen sorunlar ve yerel yöneticilerden alınan görüş, talep ve istekler kapsamında hazırlanan yol haritasında sona gelindi. 

AA tarafından yapılan habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yarın düzenlenecek olan özel bir basın toplantısı ile 5 yıllık kentsel dönüşüm eylem planı programını tanıtacak. 

Pek çok köklü değişikliği içeren eylem planı 3 ana ilke üzerine oturtulan 4 ana maddeden oluşacak. Toplam 8 madde de duyurulacak olan yeni kentsel dönüşüm eylem planı ile doğal afetlere kalıcı çözümler bulunması da sağlanacak. 

Yine merak konusu olan kentsel dönüşüm eylem planı finansal kaynağı da yarın netleşmiş olacak. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments