Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKentsel Dönüşüm İçin İmzalar Atıldı

Kentsel Dönüşüm İçin İmzalar Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda üçüncü ve dördüncü etap çalışmalarını başlatacak sözleşmeyi imzaladı. Başkan Soyer, “Ege Mahallesi’nden sonra yeni bir kentsel dönüşüm süreci başlatmak üzere sözleşme imzalıyoruz. Çok heyecanlıyız” dedi.

Başkan Tunç Soyer, Örnekköy ikinci etap kura çekim töreninde kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kazandırmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin de ihalelere katılım sağlayacağını söylemişti. 18 Kasım 2020 tarihinde yapılan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar onaylandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Örnekköy’de birinci etap kapsamında inşaatı tamamlanan 130 konut ve 13 işyerini hak sahiplerine teslimini gerçekleştirdi. İkinci etapta 170 konut ve 20 işyerini kapsayan kat karşılığı anahtar teslim ihalesini geçtiğimiz aylarda yapan Büyükşehir, tahliye işlemlerinin ardından ihale alanındaki yapıları yıkımını gerçekleştirdi.

Projenin diğer etapları için ihale hazırlıkları devam ediyor. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı 180 bin metrekare büyüklüğündeki Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda etaplar halinde devam eden projede toplamda 3 bin 520 adet konut ile 338 adet işyeri inşa edilecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments