Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKepez'e Millet Bahçesi Yapılacak!

Kepez’e Millet Bahçesi Yapılacak!

Antalya Kepez Belediyesi ilçede yeni projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı. Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar ve beraberindeki heyetle Ankara’da bir dizi temasta bulunan Başkan Tütüncü, Kepez’e kazandırılacak yeni bisiklet yolları için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya turizmine büyük katkı sunacak 2 bin 200 yıllık Lyrboton Kome Antik Kenti, Kuzey Antalya Ekoturizm Rotası projesiyle ilgili Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürlüğü, Pil Fabrikası’nın Millet Bahçesi olarak şehre kazandırılması için de Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile temaslarda bulundu.

Pil Fabrikası’na millet bahçesi inşa etmek istediklerini dile getiren Başkan Hakan Tütüncü, “Bununla ilgili olarak, Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz ile çok veremli bir çalışmamız oldu. Bir yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Millet Bahçesi ile ilgili proje çalışmalarını sürdürürken, diğer taraftan da Pil Fabrikası arazisinin Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’ndan Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devri konusunda takas çalışmaları hızla devam ediyor. Milli Emlak Genel Müdürümüzle bunu konuştuk” dedi. Tütüncü, var olan fabrika binalarını eğitim, kültür, sanat, spor tesisleri olarak yeniden işlevlendirmek bu dönemin en önemli işlerinden birisi olacağına inandığını söyledi.

Kepez Belediyesi’nin bisiklet yolları ile ilgili çok ciddi bir çalışma yaptığını anlatan Başkan Tütüncü, “Belediyemiz, bundan böyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle çalışmalarını hızlandıracak. Bu konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile bakan yardımcımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde projelerimize destek müjdesi aldık. Bu haber sevindiriciydi. Bilindiği gibi Kepez’e zaten son olarak 10 kilometrelik yeni bir bisiklet yolu yapıyorduk. Bu sevinçli, bu neşeli haberle birlikte inşallah 10 kilometreyi çok daha fazla artırmak istiyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments