“reocom
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriKiralıkta En Fazla Stok Artışı İstanbul’da

Kiralıkta En Fazla Stok Artışı İstanbul’da

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut, Türkiye genelindeki barınma sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana süregelen barınma sorununun bir müddet daha devam edeceğini belirten, Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut, “Gayrimenkul piyasasındaki stok erime hızına bakınca neler olduğunu daha iyi görüyoruz. Ocak 2023’ten bu yana ülke genelinde satılık konut stoku genel ortalamada yaklaşık yüzde 15 arttı. Kiralık miktarında ise stok genel bazda yüzde 72 arttı. Kiralıkta en fazla stok artışı olan kent yüzde ise 74 ile İstanbul” dedi.

“Hukuk Mahkemelerinin Yüzde 40’ı Kira Davalarından Oluşuyor”


“Ev sahibi ile mal sahibi arasındaki problemler maalesef değişiklikler yapılmazsa devam edecek.” diyen Turgut, “Gayrimenkulün orta, kısa, uzun vadeli çözümlere ihtiyacı var. Hukuk mahkemelerinin yükünün yüzde 40’ı bugün kira davalarından oluşuyor.” ifadelerini kullandı.

Anadolu’da neredeyse her kentte kiralık ev bulmanın zorlaştığını aktaran Turgut, konut kiralamada arz ve talep dengesinin hızla bozulduğunu söyledi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments