Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKonak Kentsel Dönüşüme Giriyor

Konak Kentsel Dönüşüme Giriyor

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Beştepeler’de gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm ile yeni bir ivme kazanılacağını dile getirdi.

Yapılan imar planlarının Konak’ta kentsel dönüşümün anayasası olduğunu hatırlatan Başkan Batur, “Beştepeler’in kentsel dönüşümü ile bölgenin o düzensiz görünümü ortadan kalkacak, insanca yaşanacak bir çevre düzeni olacak. Beştepeler’in dönüşüm planı hem bölgeye hem de kente değer katacak. Güvene dayalı, şeffaf ve yerinde dönüşüm olacak; vatandaş kendi mahallesinde oturacak. Hem Gültepe hem Beştepeler planları ile Konak’ın kentsel dönüşüm anayasasını ortaya koyup bir an önce icraata yönelik çalışmalara başlamamız gerekiyor” dedi.

200 hektarlık bir alanı kapsayan ve içerisinde 14 mahalleyi barındıran Beştepeler’in imar planlarının hazır olduğunu ifade eden Batur, planları ilk olarak belediye meclisi üyelerine anlatacaklarını söyleyen Batur, “Güvene dayalı, şeffaf ve yerinde dönüşüm olacak. Vatandaş kendi mahallesinde oturacak. Bölgede kapalı, açık spor alanı sayısı sıfır, meydan sayısı sıfır. Biz bölgeye bu alanları da kazandıracağız” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments