“reocom
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriKonut Satışlarındaki Daralma Devam Edebilir

Konut Satışlarındaki Daralma Devam Edebilir

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun CEO’su Burak Kutluğ, Konut satışlarında, şu anki tabloya göre daralmanın devam etmesi mümkün” dedi.

2023 yılının Türkiye ve dünyada yüksek enflasyonla mücadeleyle geçtiğini ifade eden Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun CEO’su Burak Kutluğ, finansa erişimin güçleştiğini ve Avrupa’da konut satışlarının ortalama yüzde 20 oranında azaldığını ifade etti.

Türkiye’de ise yüzde 17,5 seviyesinde daralma meydana geldiğini belirten Kutluğ, 2024 yılında bu tabloyu düzlüğe çıkarmak için sıkı mali politika uygulanacağını öngördüğünü söyleyerek, “Finansa erişim maliyetlerinde, ikinci yarıdan itibaren rahatlamaya başlayan bir tablo görebiliriz. Konut satışlarında, şu anki tabloya göre daralmanın devam etmesi mümkün.” diye konuştu.

Bu sene, gayrimenkul yatırım ortaklığı, gayrimenkul yatırım fonu ve gayrimenkul proje yatırım fonlarının gündemde olacağını aktaran Kutluğ, “Kentsel dönüşümde başlayacak hareketlilikle birlikte sektördeki canlılığın korunacağını düşünüyorum. Türkiye’de konut her zaman kazandıran bir yatırım aracı oldu. 2024’te de gayrimenkul kazandıran yatırım araçlarından biri olacak” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments