“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKonut Sorununa İnovatif Çözüm: BİRLİKTEARSA

Konut Sorununa İnovatif Çözüm: BİRLİKTEARSA

Konut sahibi olmak için gereken uygun koşulların giderek zayıfladığı ve konut edinme umudunu kaybedenlerin sayısının arttığı bu dönemde çözüm Birliktearsa’dan geldi. Birliktearsa, geliştirdiği konut edindirme modelleri sayesinde erişilebilir finansman, düşük maliyet ve zamana yayılmış taksit seçenekleri ile ev sahibi olmanız için tüm koşulları bir araya getirdi. Üstelik “İnşaat tamamlama sigortası” güvencesi ile.

Kendi evine sahip olmanın herkes için temel bir ihtiyaç olduğu fikrinden hareketle, sektörde yeni bir bakış açısı olması iddiasını dile getiren Birliktearsa Genel Müdürü Sinem Yedikardaşlar, “Erişilebilir koşullar ile en düşük maliyetle, kaliteli, güvenli konut edindirmek bizim işimiz” dedi.

Birliktearsa’da; konut hayali kurmak ve o hayali gerçeğe dönüştürmek için gereken tüm koşullar bir arada. Ev sahibi olmak isteyenler için “Arsadan Hemen Evim” ve “Önce Arsam Sonra Evim” olmak üzere iki ana model geliştiren Birliktearsa, “İnşaat tamamlama sigortası” güvencesiyle herkesin düşük maliyet ile güvenli, sağlam ve nitelikli konut sahibi olması için faaliyetlerini başlattı.

HERKES EV SAHİBİ OLABİLSİN DİYE ULAŞILABİLİR KOŞULLAR

Uzun yıllardır gayrimenkul sektöründe yürüttüğü çalışmaların yanı sıra Gayrimenkul Değerleme ve Finansmanı alanında yüksek lisans sahibi olan ve başta Arel Üniversitesi olmak üzere pek çok üniversitede verdiği derslerle akademik alanda da birikimini zenginleştiren Birliktearsa Genel Müdürü Sinem Yedikardaşlar, Birliktearsa’nın hayata geçirdiği sistemin getirdiği yenilikleri, “Ev sahibi olmak isteyenlere hangi avantajlar ve ne tür güvenceler sunuluyor?” sorusuna verilen cevaplarda yer aldığını belirtti.

Yedikardaşlar, sistemle ilgili şu bilgileri verdi: “Birliktearsa fikrini geliştirirken hareket noktamız, kendi evinin sahibi olmanın herkes için temel bir ihtiyaç olduğuydu. Benimsediğimiz bu fikir doğrultusunda hizmetlerimizi “hak” kavramı üzerinden temellendirmeye özen gösteriyoruz. Bu nedenle, hayata geçirdiğimiz sistemin öncelikli vaadi; huzurla yaşamanız için erişilebilir koşullarda ev sahibi olmanızı sağlamak. Birliktearsa olarak ulaşılabilir koşullar ile ev sahibi olmanın önündeki en büyük engeli ortadan kaldırıyoruz. Çünkü en düşük maliyeti sunmak için konut sahibini projeden itibaren sisteme dahil ediyoruz. Ayrıca, “Finansal Kurumlar” ile oluşturduğumuz iş birliği sayesinde faiz maliyetinin olmadığı bir sistem oluşturduk. Modellerimizde taksitli ödeme imkânı sağladığımız için maliyeti zamana yayıyor ve böylece erişilebilir koşullar sunmuş oluyoruz.”

EN UYGUN ÖDEME YÖNTEMLERİ İLE KONUT EDİNDİRME MODELLERİ

“Arsadan Hemen Evim” modeli, konut sahibi olmak isteyen müşteriden konut maliyetiyle birlikte arsa payının alındığı ve kat karşılığı diye tanımlanan yöntemle, inşaatın Birliktearsa tarafından organize edilerek yapıldığı model. Bu modelde 24 ayın sonunda, konut teslimine başlanıyor. “Önce Arsam Sonra Evim” modelinde ise, müşteriden başlangıçta önce arsa payı bedeli alınıyor. Yaklaşık 12 aylık bir projelendirme süreci sonrasında inşaata başlanıyor ve inşaat maliyetleri hissedarlar tarafından aylık olarak karşılanıyor. Piyasada “hak ediş usulü” olarak da bilinen yöntemin benzeri olan bu modelde her müşteri 36 ayın sonunda, konutlarını yine aynı anda teslim alıyor. Yedikardaşlar, her iki modelin ortak özelliğini ise: “En düşük maliyetlerle sürecin yürütülerek hem konut sahibi olma ihtiyacının karşılanması hem de kazançlı bir yatırım sağlanması” şeklinde açıkladı.

FARK YARATAN GÜVENCE: İNŞAAT TAMAMLAMA SİGORTASI

Birliktearsa’yı rakiplerinden ayıran bir diğer önemli fark ise; ev sahibi olmak isteyenlerin en büyük korkusu olan “inşaatın yarım kalma” riskini ortadan kaldırması. Birliktearsa, hissedarlarına “İnşaat tamamlama sigortası” güvencesi sunuyor. Böylece, sigorta güvencesi ile bir yandan konutun zamanında ve sorunsuz teslim edileceğinin garantisi verilirken diğer yandan, Birliktearsa’nın gayrimenkul profesyonelleri tarafından fizibilitesi daha önce yapılan projenin; sigorta şirketi tarafından da gerçekleştirilebilirliği ve müteahhit firmanın yeterliliğinin ikinci kez onaylanmasına imkân tanınmış oluyor.

Birliktearsa Genel Müdürü Sinem Yedikardaşlar, sundukları çözüm modellerinin dönemsel olmadığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Tüm bu süreçte müteahhit firmanın denetimi, tüm yasal süreçler, maliyet kontrolleri gibi bireysel olarak kontrolü çok zor olan alanlarda, şeffaf şekilde denetim, kontrol ve süreç takibi yapıyoruz. Kullanıcıların belli dönemlerde bilgilendirildiği, tüm sürecin şeffaf şekilde yürütüldüğü bir sistemde, kaliteli ürünü piyasa fiyatının altında sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

BİRLİKTEARSA KONUT EDİNDİRDİĞİ HİSSEDARIN KÂRLILIĞINI DA KORUYOR

Gayrimenkul geliştirmenin farklı yetkinlikleri bir arada bulundurmayı gerektirdiğini ve tek bir şirketin her şeyi yapabileceğini iddia etmesinin gerçekçi olmadığını ifade eden Sinem Yedikardaşlar: “Tüm süreci ‘en uygun maliyetler’ ile ve tüm paydaşların kârlılığını da gözeterek yürütüyoruz. Bizim iddiamız; tüm tarafları bir araya getirerek, müşterilerin talep ya da tercih ettiği lokasyonda, birlikteliğin gücüyle, erişilebilir konutlar ürettirmek ve ev sahipliği sorununa çözüm sunmak. Bu noktada finans, üretici, kamu ve alıcı taraflarını bir araya getirdiğimiz modellerimizin gerçekçi çözüm olarak, tercih edilecek ilk adres olacağını biliyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments