Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriKonutta 1+1 ve 2+1 Dairelere Talep Arttı

Konutta 1+1 ve 2+1 Dairelere Talep Arttı

Son dönemde yaşanan inşaat maliyet krizleri nedeniyle konut satın almak isteyen kişiler daha küçük çaplı yatırımlara yöneldi. Gamador İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaaslan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Gamador İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murat Karaaslan, gayrimenkul yatırımlarının güvenli bir liman olduğunu ancak son dönemlerde girdi maliyetlerinin artması ile tüketici tercihlerinin değiştiğini söyledi. 

Demir, çelik gibi önemli inşaat malzemeleri girdi maliyetlerinde gerçekleşen yüksek artışlar konut sektörünü de büyük ölçüde etkiledi. Konut fiyatlarının ciddi bir şekilde arttığını söyleyen Murat Karaaslan, “İnsanlar başlangıç olarak düşündükleri 1+1 ve 2+1 gibi küçük metrekareli evlere yöneliyorlar, sağladıkları birikimlerle daha büyük evlere bakıyorlar. Bu tür evlerin hem satışı daha kolay oluyor hem de kira amortismanı açısından büyük evlere göre daha cazip yatırım aracı olarak görünüyor.” dedi. 

Covid-19 salgınının inşaat sektörüne hareketlilik getirdiğini vurgulayan Karaaslan, salgın sürecinden en olumlu etkilenen şehrin Ankara olduğunu bildirdi. Murat Karaaslan, “Ankara’da tüketicilere alternatif yaşam alanları sunan, iyi tasarlanmış ve sürdürülebilir satış performansı olan proje yoğunluğu çok fazla. Başkentte yaşayanlar için büyük avantaj olan bu durum, şehirdeki gayrimenkul hareketliliğinin de en önemli nedenleri arasında yer alıyor.’’ şeklinde konuştu.

Murat Karaaslan ‘’Geniş ailelerin de konut seçimlerinde ısıtma, temizlik ve aidat giderleri dikkate alınıyor, 3+1 ve 4+1 ev almak isteyenlerin emsallerine göre daha küçük konutlara yatırım yapmayı tercih ediyorlar.’’ diyerek sözlerini bitirdi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments