Konutta Düşük Faiz ve Uzun Vade Kampanyaları Başladı!

Konutta Düşük Faiz ve Uzun Vade Kampanyaları Başladı!

Konut sektöründe hareketlenme başladı. Konutlarda Kampanyalar Başlatıldı! Konut üreticileri çok düşük faizler ve uzun vadeler ile satışlar yapmalarının yanı sıra mobilya kampanyaları da düzenliyorlar. İşte detaylar…

Konutlarda Kampanyalar Başlatıldı!

Konut sektöründe kampanyalar artmaya başladı. Borcunu kapatan vatandaşlara indirimler uygulanıyor, Ramazan ayına özel fiyatlar veriliyor ve düşük faiz ve uzun vade imkanları sunuluyor. Ayrıca mobilya hediyeleri de veriliyor. Tüm bunların yanında tapu harcı indirimi ve KDV indirimleri de yapılıyor. Posta Gazetesi yazarı Meltem Kara’nın yaptığı habere göre konut sektörüne hareketlilik katmak amacı ile konut üreticileri düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri sunuyorlar. Kişilere özel olarak oluşturulan ödeme planlarında vadeler 120 aya kadar çıkabiliyor.

KDV İndirimi

Konut kredisi faiz oranlarının %2 seviyelerinde olması vatandaşları konut alırken iki kere düşündürüyor. İnşaat şirketleri ise vatandaşların yükünü biraz olsun hafifletmek adına KDV ve Tapu harcında indirimler uyguluyorlar.

Erken Ödeyene Avantaj

Emlak Konut GYO, daha önceden ev satın almış ancak ödemeleri devam eden kişiler için Kazandıran Fırsatlar uygulamasını uygulamaya başladı. 3 fırsatın sunulduğu kampanya kapsamında kişiye özel indirim fırsatı, borcun tamamını ya da kısmi ödeme fırsatı, TUFE’den sabite dönme kolaylığı gibi imkanlar yer alıyor. Borcunun tamamını kapatan kişilere %35’e kadar ulaşan indirimler yapılıyor. Ayrıca borcunun %75’ini kapatanlara %25 , %50’sini kapatana %17 ve %25’ini kapatanlara %9’a kadar ulaşabilen indirimler uygulanıyor. Ayrıca bu dönem içerisindeki talep edilen ara ödemelerde istenmeyecek. Kampanyalara en son olarak 31 Mayıs tarihinde başvurulabilecek.

Eşyalı Ev

Babacan Holding, Ramazan’a özel olarak kampanya ile beraber projelerine yatırım yapan kişilere fiyat farkı almadan mobilya döşenmiş evler verecekler. Ayrıca Babacan Holding projelerinden ev satın alan kişilere 40 aya kadar uzanan taksitlendirme imkanı da sunmakta.

Sıfır Faiz

İskanlı tapu avantajı ile birlikte Nuvo Dragos’ta kampanya başlatıldı. Yüksek faiz oranları yüzünden konut satın alamayan kişiler için düzenlenen kampanyada faiz oranı 60 ay vade için %0.60’a çekildi. Üstelik 36 ay vade için ise faiz sıfırlandı.

1 Sene Ödeme Yok!

Sur Yapı tarafından ortaya konan kampanya ile birlikte çok uygun vade imkanları sunulurken, ödemelere 1 sene sonra başlama imkanı da sunuluyor. İstanbul içinde 9 adet ilçede 12 adet konut projesi olan Sur Yapı, 120 ay boyunca %0.98, 60 ayda ise %0,59 faiz oranı uyguluyor. Antalya projesinde ise yapılacak ödeme planlarında müşterilere konut fiyatının %70’lik bölümü için %1.45 faiz oranı ile banka kredisi imkanı verecek. Üstelik ilk sene ödeme talep etmeyecek ve 1 sene sonrasında başlanacak ödemelere 108 ay vade seçeneği sunacak.

Takas İmkanı

Erkanlı Holding tarafından ortaya konan kampanya ile birlikte Univa projesinde elindeki konutu daha kazançlı bir yatırıma dönüştürmek isteyenlere 199.000 TL’den başlayan fiyatlarla öğrenci evi sahibi olunma fırsatı verilmekte.

Manzara Adalar

İŞ GYO tarafından Kartal’da yapılan Manzara Adalar için ortaya konan kampanyanın 31 Mayıs tarihinde sona ereceği ifade edildi. Bu kampanya kapsamında peşin alımlarda 1+1 daireler için 396 bin TL, 2+1 daireler için 703 bin 125 TL ve 3+1 daireler için 793 bin 450 TL’den fiyat seçenekleri sunuldu. Ayrıca KDV ve tapu harcı indirimleri de uygulanacak.