Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKonya OSB İçin Yüksekokul İnşa Edilecek

Konya OSB İçin Yüksekokul İnşa Edilecek

Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) ile Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında KOS’a bir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmasıyla ilgili protokol imzalandı.

Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu tarafından imzaları atılan protokol ile bölgede bir teknik bilimler meslek yüksekokul inşa edilecek. Ayrıca okulda eğitim gören öğrencilerin iş bulması, sanayiye ve üretime kazandırılması için çeşitli konularda da işbirliği sağlanacak.

Protokolün imza töreninde önemli açıklamalarda bulunan Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, sanayideki ‘aranan teknik eleman’ sıkıntısının devam ettiğinden bahsederek, bu konuda yaşanan açığın kapatılması için bölgeye kazandırılacak okulun hayırlı olmasını diledi. Kütükcü, “Necmettin Erbakan Üniversitemizle birlikte, organize sanayi bölgemizin içine insan kaynağı yetiştirmeye yönelik bir teknik bilimler meslek yüksekokulu konuşlandıracağız. Bu meslek yüksekokulunun müfredatını ve eğitim programlarını üniversitemizle birlikte oluşturacağız. Teorik eğitimlerin meslek yüksekokulumuzda, pratik eğitimlerin de sanayi işletmelerimizde, bizzat sahada verildiği bir modeli hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ise, “Makinaların başına meslek yüksekokulu içerisinde, teorik eğitimini almış öğrenciler geçecek. Teoriyi de sanayici ve iş adamları belirleyecek. İşletmelerimiz şu nitelikte öğrencilere ihtiyacımız var diyecek, bizlerde müfredatı sanayicilerimize göre belirleyeceğiz. Okul bittikten sonra da, ara eleman sıkıntısı ortadan kalkacak. Bu protokol Türkiye için iyi bir örnek. Konya için ise tarihi bir adım” şeklinde konuştu.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments