“reocom
Ana SayfaHaberlerKonyaaltı Sahil 2. Etap Projesinde Çalışmaları Hızla İlerliyor

Konyaaltı Sahil 2. Etap Projesinde Çalışmaları Hızla İlerliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Boğaçayı Köprüsü ile Liman arasında kalan 1 kilometrelik alanda başlatılan 2. Etap Konyaaltı Sahil projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamındaki sahil yaya yolları yüzde 70 oranında tamamlandı. 

‘Konyaaltı Sahili Boğaçayı ile Liman Kavşağı Arası Çevre Düzenleme Projesi’ kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar son hızıyla sürüyor. Proje alanında onlarca kamyon, iş makinesi ve ekip çalışıyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdiği proje kapsamında ekipler sahada hummalı bir çalışma yürütüyor. Yapısal zemin kaplamalarına ilişkin araç yolu kuzey kaldırımı son halini almış olup, sahil yaya yolları yüzde 70 oranında tamamlandı. Araç yolu güney kısmında kotlama çalışmaları devam ederken, Liman Kavşağı düzenlemesine ilişkin altyapı ve asfaltlama çalışmaları son aşamaya geldi. Yolun kuzey tarafında eski beton taşları sökülerek yerine doğal taş kaplama işlemi yapılırken, güney tarafındaki yürüyüş yolları ise karo ile kaplanarak çevre düzenlemesi gerçekleştiriliyor. 

Otopark, bisiklet yolu ve büfe olacak 74 bin metrekarelik bir alanda gerçekleşen proje kapsamında 23 bin metrekare yeşil alan bulunuyor. Ayrıca, projenin içerisinde koşu yolu, bisiklet yolu, park alanları ve seyir terasları gibi alanlar da yer alıyor. Tüm proje alanı içerisinde kullanıcılarına hizmet edecek yol boyu cep otoparklar tasarlandı. Kıyı kanununa uygun olarak 150 metre arayla 5 adet büfe ve şezlong yeri, bin metre koşu, bin metre bisiklet yolu da düzenleme kapsamında yer alıyor.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“ADANA

Most Popular

Recent Comments