Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriKöy Evleri Projesi Hayata Geçiyor

Köy Evleri Projesi Hayata Geçiyor

Kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla başlatılan “Başkent Ankara Köy Evleri Projesi-(BAŞAK)” Ayaş’ta hayata geçiyor. Başkan Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında bulunan projenin ilk uygulama yeri Yağmurdede Mahallesi oldu.

Büyükşehir Belediyesinin zemin etüdü, mimari, statik, elektrik ve mekanik projeleri için hiçbir ücret talep etmediği proje vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Kendi mahallelerinde ya da kırsal alanlarda inşaat çalışmalarına başlayan vatandaşlara, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri yardımcı oluyor.

Konuya yönelik açıklama yapan Büyükşehir Belediyesinde görevli İnşaat Mühendisi Özgehan Burak Özen, proje için bugüne kadar 100’den fazla başvuru aldıklarını belirtti.

BAŞAK Projesi için Yağmurdede Mahallesinde statik kontrolleri yaptıklarını kaydeden Özen, daha sonra beton dökme işleminin gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Vatandaşların uzun ve mutlu yaşam sürmesinin çok önemli olduğunu dile getiren Özen, “Ankara’nın bütün ilçelerinden başvurular aldık. Kış mevsimi olmasına rağmen başvurular oldukça yüksek. Yaz mevsimi ile birlikte başvuruların daha da çoğalacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments