Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenelKütahya Teknokent’e Ek Bina İnşa Edilecek

Kütahya Teknokent’e Ek Bina İnşa Edilecek

Türkiye’nin 36’ıncı Teknoparkı olarak kurulan Kütahya Teknokent’te, son iki yılda yaşanan yoğun talep nedeniyle ek bina yapılmasına karar verildi. 

Kütahya’da yer alan Teknokent’in kapasite yetersizliği nedeniyle ek bina yapılması kararının ardından ihale gerçekleştirildi. Ağustos ayı içerisinde temeli atılması planlanan Teknokent ek binasının Kütahya’ya değer katacağını söyleyen Kütahya Teknokent Yönetici Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, “Mevcut binamız dolunca genişleme şart oldu. Yeni binamızın ihalesi yapıldı, Valimiz Ali Çelik’in, Milletvekillerimizin, Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal’ın, Belediye Başkanımızın İl Özel İdaremizin ve yönetim kurulumuzun öncülüğünde temel atmaya çok yakınız.” dedi.

Ek bina detaylarından bahseden Öz, “Bu noktaya bu kadar hızlı gelmemizde Valimizin mihmandarlığında vekillerimizin takibi ve Bakanımız Mustafa Varank’ın iradesi belirleyici oldu. Cumhurbaşkanımızdan başlayarak devletin tüm imkanlarını bu çalışmalara seferber eden tüm büyüklerimize ve bize inanan Kütahya’ya çok teşekkürler. Ek binamızda 60 yeni ofis, 6 ticari ofis, çok amaçlı yemekhane, konferans salonu, 2 laboratuvar, atölyeler ve birçok sosyal alan mevcut. İnşaatın 2023 yılı sonunda bitirileceğini umuyoruz. Ekibimizle birlikte şu ana kadar birçok başarılı projeye imza attık, birçok kalemde yüzde 400’e yakın iyileşmeler kat ettik. Bundan sonrada devamı gelecek. Ülkemiz ve Kütahya için teknoloji üretiyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments