“reocom
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriKütahya Valisi Işın, Kavşak İnşaatlarını İnceledi

Kütahya Valisi Işın, Kavşak İnşaatlarını İnceledi

Kütahya Valisi Musa Işın, il genelinde çalışmaları devam eden kavşak inşaatlarını yerinde inceledi.

Son dönemde artan nüfus nedeniyle trafikte yoğunluk yaşanmaya başlanan Kütahya’da ulaşımı rahatlatmak amacıyla yeni kavşak projeleri hayata geçirilmeye başlanmıştı. Yürütülen yeni projelerde çalışmalar tüm hızı ile devam ederken Kütahya Valisi Musa Işın projelerin şantiyelerini ziyaret ederek denetimlerde bulundu.

Kütahya çevre yolu geçişi Germiyan Kampüsü ve Zafertepe kavşakları üzerinden devam eden yeni kavşak inşaatlarını denetleyen Kütahya Valisi Musa Işın hem şantiyelerdeki son durumu yerinde inceledi hem de yetkililerden son bilgileri edinmiş oldu. Karayolu yetkilileri projelerin ilerleyişleri hakkında bilgilendirmede bulunurken hava şartlarına bağlı olarak çalışmaları mümkün olan en kısa sürede tamamlamak adına çalıştıklarını ifade ettiler.

Projenin ilerleyişi hakkında bilgi veren karayolu yetkilileri, Zafertepe kavşağında yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini ve hava şartlarına bağlı olarak çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti. Kavşağın tamamlanmasının ardından enine geçişler ve Germiyan kavşağının üniversite önündeki kalan işlerin de tamamlanacağı kaydedildi.

Yetkililer, ayrıca aşınma programı için Kütahya Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışarak çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti. Üzerinde çalışılan kavşaklarda inşaatların tamamlanarak hizmete alınmasının ardından Kütahya’da trafik yoğunluğunun büyük oranda azalması ve ulaşımın rahatlatılması amaçlanıyor.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments