“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKuzey Marmara Otoyolu Projesi Çalışmalarında Sona Gelindi!

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Çalışmalarında Sona Gelindi!

Tamamlandığında 3 ilin trafik sorununu büyük oranda çözecek olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinde özverili çalışmalar ile sona yaklaşıldı. Türkiye’nin en büyük ve en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu projesi son durumu ve açılış tarihi haberimizde!

3 ilde yaşanan trafik sorunlarını büyük oranda çözecek olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinde sona gelindi! 

Belirli kesimleri kademeli olarak geride bıraktığımız aylarda açılarak kısmende olsa hizmet vermeye başlayan projede inşaatın devam eden bölümleri 2020 yılında tamamlanacak. 

2020 Yılında Tüm İnşaat Bitmiş Olacak! 

Dünyada eşine rastlanılmayan yapıları sayesinde adından söz ettirerek tüm dikkatleri üzerine çekecek olan Kuzey Marmara Otoyolu projesinde yer alan 4 şeritli tüneller dünyanın en geniş tünelleri unvanını da elde edecek.  İstanbul, Kocaeli ve Sakarya trafiğinde yaşanan yoğunluk sorununu çözecek olan proje 3 ilde trafiği rahatlatacak, vatandaşa hem yakıttan hem de zamandan tasarruf etme imkanını sağlayacak. 

Toplam uzunluğu 377 kilometre olarak planlanan Kuzey Marmara Otoyolu 3 kesim halinde projelendirilirken Kınalı’dan başlayan otoyol Akyazı ilçesinde sonlanacak. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsünü de kapsayan Odayeri Paşaköy kesiminin yapım çalışmaları 2013 yılında başlarken projede Kurtköy Akyazı kesimi 169 km. olarak hesaplandı. 

Kınalı Odayeri kesimi ise 88 km. olarak projede yer aldı. 

Kuzey Marrmara Otoyolu Güzgergahı Proje Haritası 

İstanbul Eskişehir Arası Ulaşım 2,5 Saate Düşecek! 

Kuzey Marmara Otoyolu projesi tamamlandığında Edirne-Kınalı-İstanbul-Ankara Otoyolu, İstanbul-İzmir Otoyolu ile birleşerek Marmara Bölgesini, Ege ve İç Anadolu Bölgesi’ne otoyol ağı ile birbirine bağlayacak.  Yapılan çalışmalar sonucunda yeni otoyol ağı sayesinde İstanbul’dan Bursa’ya ulaşım 1,5 saate, İstanbul’dan İzmir’e ulaşımı 4 saate ve İstanbul’dan Eskişehir’e ulaşım 2,5 saate düşecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments