“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerLatin Amerika Pazarına Giriyor

Latin Amerika Pazarına Giriyor

Türk iş ve inşaat makineleri sektörü, Latin Amerika’da 596 milyar dolarlık inşaat projelerine odaklandı.

Türk iş ve inşaat makinaları sektörünün öncü kuruluşu Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenen Conexpo Latin Amerika Fuarı’ndan işbirliği fırsatlarıyla döndü. İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, “Türk firmalarımızın gücünü en önemli hedef pazarlarımızdan biri olan Latin Amerika’da en iyi şekilde tanıttık, hem de gerçekleştirdiğimiz görüşmelerle ciddi işbirliği fırsatlarının kapısını araladık. Bölgedeki inşaat sektörü harcamalarının 2021 yılına kadar 596 milyar dolardan fazla olacağı tahmin ediliyor. Bölge, Türk iş makineleri sektörü için büyük fırsatlar oluşturuyor. Doğru işbirlikleri ve stratejiler ile bu projelerden pay almak mümkün” dedi.

40 Bini Aşkın Ziyaretçi

Conexpo Latin Amerika Fuarı, Latin Amerika bölgesinin en büyük iş ve inşaat makinaları ile altyapı fuarı olma özelliği taşıyor. İMDER’in Amerika’daki kardeş derneği Amerika Makine ve Ekipmanları Üreticileri Derneği (AEM) tarafından her 3 yılda bir düzenlenen ve bu yıl 900’den fazla katılımcısı olan Conexpo Latin Amerika Fuarı, 90’dan fazla ülkeden 40 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladı. Fuar süresince düzenlenen konferanslar ve toplantılar ile Latin Amerika pazarının fırsatları katılımcılar ile paylaşıldı. Fuar inşaat malzemeleri fuarı Expo Edifica ile eş zamanlı olarak düzenleniyor. Her iki fuara toplamda 30’un üzerinde Türk firması katılım sağladı. İMDER üyeleri Türk mühendisliğinin ve iş makinaları sektörünün ürün kalitesini Latin Amerika ve diğer kıtalardan fuara gelen ziyaretçilere sergiledi.

“Türk firmalarına özel fırsatları görüştük”

IMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, Conexpo Latin Amerika Fuarı’nın oldukça verimli geçtiğinin altını çizerek, “Fuar, İMDER’in Latin Amerika pazarındaki tanıtım faaliyeti için önemli bir organizasyon oldu. Santiago Ticaret Müşaviri Sayın Elçin Edis Türk firmalarını ziyaret etti ve İMDER temsilcilerine, Şili inşaat endüstrisi ve altyapı projeleri konularında sektörlerinin önde gelen kurumları olan Kamu Alt Yapı Projeleri Üstlenicileri Birliği (COPSA) ve Şili Müteahhitler Birliği’ni (CCHC) ziyaretlerinde eşlik etti. Ziyaretlerde İMDER ve bu kurumlar arasında geleceğe yönelik işbirlikleri ve Şili’deki fırsatlardan Türk firmaların yararlanması için yapılabilecek projeler değerlendirildi. İMDER üyeleri Şilili sektör temsilcileri ile önümüzdeki yıl itibari ile karşılıklı ticaret heyetleri düzenleyebilir, Şili’deki sektörel organizasyonlara delegasyon şeklinde katılabilir”  bilgisini verdi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments