“Yapı
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriLimkon, Adana’da 200 Milyon TL’lik Tesis Yatırımı Yaptı

Limkon, Adana’da 200 Milyon TL’lik Tesis Yatırımı Yaptı

Türkiye’nin en önemli gıda şirketlerinden biri olan Limkon, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) planladığı 200 milyon TL yatırım bedeline sahip tesisin temel atma törenini gerçekleştirdi.

Bölgede çoğunluğu kadın olmak üzere 5 bin yeni çiftçiye sözleşmeli iş imkânı sağlayacak olan yeni tesiste ayrıca, domates üretimindeki ekilebilir alan 7 bin dekara çıkacak. 

Törende konuşan Limak Holding Onursal Başkanı Nihat Özdemir, şu ifadelerde bulundu:

“Limak Şirketler Grubu olarak kurulduğumuz günden bugüne, faaliyette bulunduğumuz tüm sektörlerde yaptığımız gibi gıda sektöründe de; ülkemiz, milletimiz, çevremiz, çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımız için daha sürdürülebilir bir çalışma ortamı sağlamayı ve daha yüksek katma değer yaratmayı kendimize misyon edindik. 

‘Sıfır atık’ prensibi ile hareket ettiğimiz fabrikamızda, çevre ile ilgili bütün önlemleri standartlara uygun şekilde aldığımızı da özellikle belirtmek istiyorum. 

Yapmakta olduğumuz yeni yatırımla birlikte, uzun zamandır birlikte çalıştığımız çiftçiler için daha sürdürülebilir bir iş imkânı yaratmayı ve bu ekosistem ile ihracattaki pozisyonumuzu daha da sağlamlaştırmayı amaçlamaktayız”.

Törende Limkon’un kendi enerjisini üretmek için çatıya kurulan 1.8 MW’lık güneş panellerinin de açılışı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapıldı. 

Yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olan ve yıllık 2,8 milyon kilovatsaat elektrik üretecek güneş panelleri, tesisin elektrik ihtiyacının yüzde 40’ını karşılayacak.

Adana’daki tüm tesis projelerine buradan göz atabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments