“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriMedcem, Yeni Akıl Ve Zekâ Oyunları Köyü Projesi İle Toplumun Eğitim Ve...

Medcem, Yeni Akıl Ve Zekâ Oyunları Köyü Projesi İle Toplumun Eğitim Ve Gelişimine Katkı Sağlıyor

Medcem Çimento, Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait Gülümpaşalı İlkokulu ile yapılan çalışma ile Medcem Akıl ve Zekâ Oyunları Köyü Projesi’ni hayata geçirdi.  Yeni proje ile zeka oyunlarının yaygınlaştırılması, derslere entegre çalışmalar sağlanması, PISA, ABİDE ve LGS gibi üst düzey düşünme becerileri gerektiren testlere hazırlık yapılmasına yönelik faaliyetler yürütülmesi hedefleniyor.

Eren Holding’in iştiraki olan ve Türkiye ve Avrupa’nın en büyük çimento fabrikasına sahip Medcem Çimento, sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Daha önce yaptığı yatırımlarla Mersin ili ve çevresinde, eğitim ve sosyal hayata büyük katkılar yapan Medcem Çimento, Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Gülümpaşalı İlkokulu’nu Medcem Akıl ve Zekâ Oyunları Köyü’ne (MEDCEM AZOK) dönüştürdü.

Çocukların oyunlardan yararlanarak zekâ ile hafızalarını, düşünerek akıl yürütmelerini ve hafıza güçlerini geliştirmek, keşfederek problem çözme, mantıksal-matematiksel düşünme, sağlıklı iletişim kurma becerileri kazanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan projede her kademedeki okullardan gönüllülük esası ile katılım gösteren zekâ oyunları okul koordinatörleri ile gerçekleştiriliyor. Gerekli tüm materyallerin temininin sağlanması, bina bakım giderlerinin karşılanması, ihtiyaç halinde ek teçhizat ve malzeme temininin yapılması ve ders işletmeye uygun olacak 3 adet sınıfın hazır hale getirilmesi faaliyetlerini üstlenen Medcem Çimento, bu çalışma ile toplumun eğitim ve gelişimine katkı sağlamayı sürdürmeyi amaçlıyor.

23 Nisan Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası yapıldı
Medcem Akıl ve Zekâ Oyunları Köyü Projesi kapsamında yapılan farklı faaliyetler arasında öne çıkanlardan biri de 23 Nisan Akıl ve Zekâ Oyunları turnuvası oldu. 3 kademede gerçekleştirilen turnuvalar arasında yapılan “Okul Öncesi Zekâ Oyunları Turnuvası” ise Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildi. İlçedeki resmi ve özel okul öncesi kurumların katılımına açık olan turnuvaya 15 farklı kurumdan, 4 kategoride, 60’a yakın okul öncesi öğrenci katıldı. Kaybedenin olmadığı turnuvada öğrencilere madalyaları İlçe Kaymakamı Abdullah Aslaner, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin ve Medcem Çimento İnsan Kaynakları Direktörü Aydın Adalı tarafından takdim edildi. Yapılan çalışma ile ulusal çapta yapılan zekâ oyunları yarışmalarına öğrencilerin katılması teşvik edilirken, katılan okul ve öğrencilere rehberlik faaliyetleri yapıldı. 2024 yılında Silifke ilçesi ulusal çapta yapılmış tüm zekâ oyunları yarışmalarına katılmış ve hepsinde elemleri geçerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Mehmet Ali Ceylan: “Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarımızla çocuklarımızın gelişimine destek olmayı sürdüreceğiz”
Toplumun her kesimine yönelik sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam edeceklerini söyleyen Medcem Çimento Grubu CEO’su Mehmet Ali Ceylan, Medcem Akıl ve Zekâ Oyunları Köyü ile özellikle çocukların eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine destek vereceklerini belirtti: “Grup olarak temel hedefimiz, dezavantajlı bireyler başta olmak üzere toplumumuzun tüm kesimlerine eğitim ve sağlık alanında gerçekleştirdiğimiz farklı sosyal sorumluluk projeleriyle destek olmak. Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayata geçirdiğimiz Medcem Akıl ve Zekâ Oyunları Köyü projemizle, çocuklarımızın problem çözme ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Sosyal sorumluluk alanında yaptığımız çalışmalarla toplumumuza destek olmayı sürdüreceğiz.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments