Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMersin'de Dönüşüm Başladı!

Mersin’de Dönüşüm Başladı!

Mersin Akdeniz Belediyesi, ilçe genelinde yatırımlarına devam ediyor. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Çay Mahallesi halkının uzun süredir beklediği kentsel dönüşüm çalışmalarının Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle başlandığını müjdeledi.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile Akdeniz ilçesinde değişimin başlayacağını belirten Gültak şunları söyledi:

“Çay Mahallesi’nin çehresini değiştirecek proje ile 142 dönüm alan üzerinde inşa edilen modern daireler 6 ay içinde tamamlanacak. Bu konutlara yerleşimde de öncelik Çay Mahallesi sakinlerinin olacak. Projede yer alan toplam 20 bloktaki 416 konut, 2+1 ve 3+1 daireler halinde olacak. Ayrıca 36 iş yeri, otopark, 14 dönüm yeşil alan, cami, deniz manzarası ve doğalgazıyla modern bir yerleşim alanı olacak proje, tamamlandığında dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı mahallenin çehresi değişecek. Projenin ikinci etabında ise 300 konut daha planlanıyor.”

Hedeflerinin şehir yaşamının sağladığı konfor ile yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu söyleyen Başkan Gültak; “Akdeniz’i, modern, temiz, sağlıklı, düzenli yaşam alanına dönüştürmekle birlikte; deprem gibi afetlere dayanıklı yapıların yükseldiği bir hale getirmek istiyoruz. Zira şehrimizin kurtuluş anahtarı kentsel dönüşümdedir. Akdeniz’i değiştiren ve geleceğe hazırlayan hizmet ve proje atağımızda, desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza ve saygıdeğer milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Mersin’in merkezinde yer alan Barış ve Bahçe mahallelerinde de dönüşümün yakın zamanda başlayacağını belirten Başkan Gültak, TOKİ yetkililerinin hak sahibi vatandaşlarla görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Gültak; “Projede çok önemli bir ilerleme kaydedildi. Hak sahiplerinin yüzde 80’i ile sözleşme imzalandı. Bu iki mahallemizde 400’ü aşkın konut, kültür evi, camisi, pazarı ve okulu bulunan dönüşüm projesi de yakında başlayacak” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments