“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriMimarlık ve tasarım dünyasına ilham verecek yeni bir platform: "Bir Tasarım Problemi”...

Mimarlık ve tasarım dünyasına ilham verecek yeni bir platform: “Bir Tasarım Problemi” 30 Nisan’da Zorlu PSM Sky Lounge”

Mimarlık ve tasarım iletişimi için yenilikçi fikirler sunan ArcheThink, mimarlardan kentsel tasarımcılara kadar birçok tasarımcının projelere kattığı dokunuşlara ve yaratıcılığına dikkat çekmek amacıyla sektörde ilham kaynağı olacak bir platform kuruyor. Her seferinde 3 konuşmacı ağırlayacak “Bir Tasarım Problemi” programının ilki, Deceuninck grubu bünyesinde bulunan IQ Alüminyum sponsorluğunda 30 Nisan’da Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilecek. Programda; Şehir Plancısı Faruk Göksu, Mimar Han Tümertekin ve İç Mimar Yeşim Kozanlı konuşmacı olarak yer alacak. 

Mimarlık ve tasarım dünyasını destekleyen projeler üreten ve yöneten ArcheThink, tasarım dünyasına ilham olma hedefiyle yeni bir platforma imza atıyor. Kent tasarımından obje tasarımına kadar tüm tasarımlarda, tasarımcıların geliştirdiği çözümlerin büyük bir önem taşıdığını vurgulayan tasarım ve yaratıcılık platformunun ilk etkinliği, Deceuninck grubu bünyesinde bulunan IQ Alüminyum desteği ile 30 Nisan Salı günü Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşecek. 

Tasarımlarda sonuca değil, sürece odaklanılması gerektiğine dikkat çekilecek programda; Kentsel Planlamacı, Peyzaj Mimarı, Mimar, İç Mimar, Endüstriyel Tasarımcılara kadar birçok konuşmacı, tasarım sürecinde yaşadığı bir problemi paylaşacak. Katılımcılar projelerin tasarım sürecinde yaşanan ve projenin kaderini değiştiren hikayeleri keşfedecek. 

Bir saat boyunca 15’er dakikalık 3 oturum yapılacak

Projelerin tasarım aşamasında, tasarımcıların geliştirdiği çözüm ve bakış açılarına dikkat çekmek üzere düzenlenen “Bir Tasarım Problemi” serisinin 30 Nisan Salı Günü Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşecek ilk etkinliğinde; Şehir Plancısı Faruk Göksu, Mimar Han Tümertekin ve İç Mimar Yeşim Kozanlı  seçilmiş bir projesinde yaşadığı bir sorunu ve çözümünü katılımcılarla paylaşacak. Bir saat boyunca 15’er dakikalık 3 oturumda gerçekleşecek programda, katılımcılar; yenilikçi ve eşsiz eserler geliştirilirken tasarımcıların nasıl bir ilham kaynağına dönüştüğünü keşfedecek. Etkinlik sırasında katılımcılardan bir kişi, ‘Bir Tasarım Problemi’ sosyal medya hesapları üzerinden konuşmacıya bir soru sorabilme fırsatı yakalayacak. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments