“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriMobilya Sektörünü Hareketli Günler Bekliyor

Mobilya Sektörünü Hareketli Günler Bekliyor

Türkiye’deki Milletvekilliği ve iki turlu Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenen yabancıların, konut alımlarına yeniden hızlı bir dönüş yapması öngörülürken, yabancıya konut satışının hareketlenmesine ek olarak düğün sezonunun da başlamasıyla birlikte, mobilya sektörünü hareketli günler bekliyor.

Konut alımı ve onunla bağlantılı mobilya alışverişlerini seçim sonrası dönemine öteleyen yabancıların, sektöre önemli ölçüde katma değer sağlayacağını ifade eden Evgör Mobilya sahibi Mahmut Kır, “Düğün sezonunun başlaması, iç piyasayı daha da canlandıracak. Kurdaki hareketlenmeler, hammadde fiyatlarını doğrudan etkilediği için yeni ev kuracak çiftler, fiyatlar yükselmeden mobilyalarını alsın” dedi. 

Türk Mobilya sektörüne 2004 yılında giriş yapan Evgör, yurt içinin yanı sıra ABD, Japonya, Avustralya, Kanada gibi uzak ülkelere de özellikle lüks segmentte perakende ve toptan mobilya satışı gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz yıl, eriştiği ülke sayısını 100’ün üzerine çıkan, yurt dışı satışlarını da bir önceki seneye göre yüzde 90 arttıran marka, 2023’te yeni hedef pazarlara yöneldi. “Türk mobilya ustalarının maharetli ellerinden çıkan tasarımları, dünya ile buluşturuyoruz” diyen Evgör Mobilya sahibi Mahmut Kır, 2023 ihracatını bir önceki yılın 3 katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. İstanbul’daki merkez mağazasından hizmet veren firma, beş dilde yayın yapan e-ticaret sitesi üzerinden dünyanın her noktasına ihracat yapıyor. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments