Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMüsiad, Sanayi Sitesi Kuracak

Müsiad, Sanayi Sitesi Kuracak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi, şehir içindeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin, altyapı ve donanım olarak daha sağlıklı ortamlarda üretim yapabilmeleri için Orta Ölçekli Sanayi Sitesi projesini hayata geçiriyor.

MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak, projesi hazırlanan, yer seçimi yapılan sitenin yapımının Kovid-19 salgını sebebiyle geciktiğini, bu yıl çalışmaları hızlandırıp, 2022’de temel atma aşamasına gelmiş olmayı hedeflediklerini belirtti.

Projeyi çok önemsediklerini ve bir an önce hayata geçirmek istediklerini belirten Kavak, “Küçük ve orta ölçekli üretim yapan başta üyelerimiz, sonra üyemiz olmayan ve şehrin çeşitli yerlerine dağılmış şekilde, uygun olmayan şartlarda faaliyetlerini sürdüren işletmeleri, alt ve üst yapısı yeterli donanıma sahip orta ölçekli sanayi sitesinde işyeri sahibi yapmak istiyoruz” dedi.

Projedeki temel amaçlarının küçük işletmelere vizyon kazandırmak ve büyümelerine katkı sağlamak olduğunu belirten Burhan Kavak, “Altyapısı hazır, donanımlı ve geniş mekanlarda yapacakları üretim ile işletmelerimizi önce orta ölçekli hale getirip, sonra daha da büyümelerinin önünü açmak istiyoruz” diye konuştu. Kavak, sektör olarak karma nitelikli planladıkları sitenin hem işletmelerin gelişmesine hem de bölge ekonomisinin kalkınmasına katkı sunacağını vurguladı.

Siteyi, Adana OSB’nin yanında, otobana bakan bir konumda yaklaşık 250 dönümlük bir arazi üzerine kuracaklarını dile getiren Kavak, her bir işletmenin 800 metrekare kullanım alanının olacağını aktardı. Site yerinin bir kısmının hazine arazisi, bir kısmının da kişilere ait olduğunu söyleyen Kavak, “Projeyi devletten herhangi bir para almadan, tamamen kendi paramızla hayata geçireceğiz. MÜSİAD bünyesindeki Tekmüskoop adlı kooperatifimiz aracılığı ile süreci yürüteceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments